Panter trojkom doneo trijumf Zvezdi: Crveno-beli napravili spektakularan preokret u Francuskoj

Novosti online

10. 01. 2020. u 20:20

Пантер тројком донео тријумф Звезди: Црвено-бели направили спектакуларан преокрет у Француској

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima ekipu Asvela sa 83:80 (13:30, 17:19, 34:16, 19:15), u utakmici 18. kola Evrolige.

Zvezdu je do devete povede, a četvrte uzastopne vodio Vladimir Štimac sa 21 poenom, Kevin Panter je dodao 18, a Lorenco Braun 13 poena.

U redovima Asvela, koji ima skor 8/10, najefikasniji je bio Adrijan Pejn sa 17 poena.

Crveno-beli su vrlo loše počeli utakmicu, nisu uspevali da pronađu ritam, pa su već u prvoj četvrtini imali zaostatak od 19 poena, a u finišu druge i 21.

Zvezda je u nastavku zaigrala mnogo bolje, postepeno je smanjivala razliku da bi šest minuta pre kraja, nakon poena Pantera sa linije za slobodna bacanja, i povela prvi put na meču (74:72).

Izabranici Dragana Šakote su u tim momentima kontrolisali dešavanja na terenu, koristili su svaki poklon Asvela pa su, posle trojke Štimca, u poslednja dva minuta ušli sa plus šest - 79:73.

U neizvesnoj završnici bolje se snašla Zvezda. Prvo je Panter napravio veliku grešku i poklonio Lajtiju loptu koji je 15 sekundi pre kraja izjednačio na 80:80, ali se u narednom napadu iskupio - pogodio je trojku 1,9 sekundi pre kraja i doneo svom timu pobedu.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Žalgiris.

PRVA ČETVRTINA

Loše otvaranje meča za Zvezdu. Za nešto više od minut igre Asvel dolazi do 7:0. Lajti pogađa prvi šut, pa Lomaš dva plus jedan posle promašaja Simanića. Izgubljena lopta Zvezde i novi poeni Asvela, tačnije Džekirija. Lorenco Braun promašuje sve, pa Lajti još jednom siguran - 9:0. Šakota uzima minutu odmora.

Lorenco beleži prve poene za Zvezdu sa linije penala i to samo jeda. Lajti ne staje, pogađa i trojku. Konačno poeni i Zvezde iz igre, odnosno Štimca - 12:3. Džekiri ostaje sam i pokušava za dva poen - 14:3. Štimac gubi loptu, Asvel koristi - 16:3. Kuridža veleži prve svoje poene, ali i tom prilkom se povredio - 18:5. Pogađa i Pejn trojku - 22:5. Zvezda se raspada u Francuskoj.

Konačno i Zvezda pravi seriju 5:0. Braun i Štimac su pokretači crveno-bele mašinerije. Maledon i Pejn sada stavljaju crveno-bele na muke - 28:10. Lazić smanjuje zaostatak. Žan Šarl oba puta siguran sa penala. Lorenco smanjuje zaostatk sa penala za 30:13 i najgoru četvrtinu u Evroligi.

DRUGA ČETVRTINA

Štimac i Braun jedini koliko toliko se trude. Novi ofanzivni skok Asvela, Pejn ne dozvoljava Zvedzi da se razigra. Štimac ponovo dobar, ali malo je jedan igrač da se parira Francuzima - 32:17. Popravila je Zvezda odbranu, samo da još iskontrolišu ofanzivni skok Asvela.

Štimac briljira, sada u kombinaciji sa Panterom - 34;23. Lomaš uz zvuk sirene pogađa iz očaja trojku i odbija nalet gostiju. Beron gubi loptu i zakucava Žan Šarl - 39:23. Panter sada igra dobro, ali Žan Šarl muči odbranu srpskog tima. Panter sada malo više solira i ne uspeva da pogodi koš - 41:25.

Panter pokušava da vrati crveno-bele, ali katastrofalna igra Berona, kako i defanzivni skok dolaze Beograđanima glave. Pejn ubacuje trojku - 44:27. Nastavlja da se raspada Zvezdina igra. Maledon lagano prolazi pored Brauna i donis velikih 49:28. Zvezda uspeva da poentira na kraju prvog poluvremena - 49:31.

TREĆA ČETVRTINA

Otvara Zvezda serijom 5:0 drugo poluvreme. Davidovac, pa trojka Brauna. Imao je Lorenco priliku da još više primakne crveno-bele Asvelu i promašio je štro kotiste domaći da odbiju nalet - 52:35. Razigrao se Lorenco Braun. Trojka Davidovca i opet Zvezda na pragu jednocifrenog zaostatka - 52:40.

Evo ga i Beron posle odličnog zagrađivanja koša Lazića. Tehnička Mitroviću i crveno-beli na jednocifrenom zaostatku - 52:43. Ponovo gosti prave kiks u odbrani i još tehnička, pa primaju tri poena iz jednog napada - 55:43. Odlično Zvezda igra u trećoj deonici i posle trojke Dobrića i poena Štimca dolaze na minus sedam - 57:50. Ono što je problem povredio se Lorenco Braun.

Dobrić je sada ključni igrač Zvezde, stigli su crveno-beli na 57:54. Sada se poeni postižu sa penala, a Asvel se tu bolje snalazi - 61:55. Ljubomorno Francuzi čuvaju prednost. Beron se polako budi - 61:57. Zvezda je mogla još više da smanji zaostatak, ali zaustavljen je Beron, pa trojka Pejna - 64:57. Štimac uzvraća sa dva poena. Maledon polovičan sa penala. Panter siguran za dva, pa onda i tri - 65:64.

ČETVRTA ČETVRTINA

Zvezda dolazi do izjednačenja preko Jovanovića, koji ima odličnu rolu - 68:68. Igra se sada poen na poen. Loše crveno-beli igraju odbranu, ali napad briljira - 72:72. Vratio se Lorenco Braun na parket. Zvezda prvi put dolazi do prednosti posle poena Panter - 72:74.

Lomač polovičan sa penala - 73:74. Panter igra fenomenalno - 73:76. Odlična odbrana Štimca, ali Panter ne pogađa za dva. Asvel igra katastrofalno. Štimac pogađa za tri - 73:79. Lorenco Braun promašuje slobodno bacanje zbog tehničke Mitroviću, a onda i Štimac oba puta neprecizan.

Panter krade loptu Kaudiju. ali Lorenco ne igra na nivou kao pre povrede u Francuskoj. Ipak, Zvezda i dalje ima lepu prednost. Promašuje i Gist dva slobodna bacanja. Lajti vraća neizvesnots - 75:79. Lorenco opet polovičan, pa trojka Lomaša za dramu u Vilerbanu - 78:80. Panter gubi loptu, a Lajti poentira za nerešeno - 80:80. Iskupio se Panter sa novom trojkom, ovo je njegova veče - 80:83. Zvezda brani napad za senzacionalni trijumf.