Iznenađenje koje prija Zvezdi: Zenit srušio Himki u Podmoskovlju

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.01.20. | 20:29

Ekipa Đoana Plaze priredila iznenađenje večeri u Evroligi - 83:81

Kakav kiks Himkija! Ekipa Rimasa Kurtinaitisa priredila je prilično neprijatno iznenađenje svojim navijačima u Podmoskovlju, pošto je poražena od fenjeraša Zenita rezultatom 81:83.

Domaćin je u potpunosti izgubio bitku pod obručima, a sve do poslednje četvrtine bili su u potpunoj šuterskoj agoniji, pre svega za tri poena. Na kraju su umalo uspeli da istope 16 poena zaostatka u poslednjoj deonici, ali je slavlje zasluženo pripalo ekipi Đoana Plaze.

Izabrane vesti

Zenitova zaliha od 16 poena prednosti s početka poslednjeg perioda bila je ujedno i najveća koju su gosti imali na svom kontu. Himki je luta tokom čitave utakmice, na poluvremenu čak imao i poen prednosti, ali se njegova igra u potpunosti raspala tokom trećeg perioda u kojem je poražen rezultatom 11:25. Na kraju nisu pomogla ni 33 ubačena poena u četvrtoj deonici.

Ekipa iz Sankt Peterburga je imala daleko veći broj raspoloženih igrača, što je na kraju verovatno bilo i presudno. Najefikasniji kod pobednika bio je Vil Tomas sa 20 poena i osam skokova, Ostin Holins je ubacio pet manje, dok je Mateuž Ponitka postigao 12.

Sa druge strane potpuno druga slika. Ponovo je sve zavisilo od Alekseja Šveda, koji je postigao 30 poena i imao pet skokova i šest asistencija. Janis Tima je meč završio sa 17, a Jonah Jarebko sa 10 postignutih poena. Ipak, svi ostali su bili daleko ispod neophodnog nivoa da bi mogao da se dobije jedan evroligaški meč.