LIVERPUL NEZADRŽIVO GRABI KA TITULI: Šampioni sveta protutnjali Lesterom! Crvenu furiju nema ko da zaustavi (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbal -

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su kao gosti pobedili Lester 4:0 u utakmici 19. kola Premijer lige.

Samo pet dana pošto su postali šampioni sveta, izabranici trenera Jirgena Klopa vratili su se obavezama u Premijer ligi i to na maestralan način.

U derbiju kola crveni sa "Enfilda" su deklasirali drugoplasirani Lester.

Liverpul je na vrhu tabele sa 52 boda osvojenih u 18 utakmica, dok "lisice" imaju 13 bodova manje i meč više. Treći je Mančester siti (38), koji sutra gostuje Vulvsima.

U igri Klopovog tima nije se osećao umor od puta i boravka u Kataru, gde je Liverpul trijumfovao na FIFA klupskom svetskom prvenstvu. Od prvog momenta večerašnjeg duela na stadionu "King pauer" lider je domaćinu stavio do znanja da ga zanima samo pobeda.

Gosti su otpor "lisica" slomili u 31. minutu kada je na centaršut Aleksander-Arnolda udarcem glavom mrežu zatresao Firmino.

Lester je u drugom poluvreme ušao hrabrije, želeći da stigne do izjednačenja, a onda je surovo kažnjen.

Liverpul je od 71. do 78. minuta postigao tri gola - Milner iz penala, ponovo Firmino i Aleksander Arnold.

Na polovini sezone deluje da "crvenu furiju" nema ko da zaustavi. Titula nikad nije bila bliža "Enfildu" još od 1990. godine, kada je Liverpul poslednji put bio šampion Engleske.