Fudbaleri Aston Vile pobedili su Liverpul 5:0 u četvrtfinalu Liga kupa.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Michael Regan/Getty Images

Aktuelni šampion Evrope na ovom meče igrao je bez prvog tima koji se nalazi na Svetskom klupskom prvenstvu.

Za Liverpul je igrao rezervni tim, onaj do 23 godine i on nije uspeo da pruži jači otpor kompletnoj Vili.

Od starta meča videlo se da će domaći fudbaleri lako proći u polufinale. Posle 17. minuta igra na semaforu je već bilo 2:0, a golove su postigli Hurihejn i Bojs (autogol).

Do kraja prvog poluvremena Aston Vila je postigla još dva gola. Kođija je u 37. i 45. stavio tačku na utakmicu (4:0).

U nastavku je Dina Smita samo odradila posao, a konačan rezultat postavio je Vesli u nadoknadi (90+2).