Šalke nadigrao Ajntraht, Mehengladbah ostao bez bodova u Folfsburgu

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta poraženi na gostovanju od Šalkea minimalnim rezultatom 1:0, dok je Volfsburg pred svojom publikom slavio protiv Borusije Mehengladbah sa 2:1 u mečevima 15. kola Bundeslige.

Šalke je do pobede u Gelzenkirhenu došao golom Belgijanca Ramana u 53. minutu.

Samo 14 minuta kasnije domaćin je ostao sa igračem manje nakon pogibeljnog starta goplmana Nubela koji je brutalnim startom na Mijatu Gaćinoviću sprečio kontru. Golman Šalkea dobio je direktan crveni karton, a srpski internacionalac nije mogao da nastavi meč.

Ajntraht je napadao do kraja meča ali je rezultat ostao nepromenjen.

Fudbaleri Volfsbura slavili su protiv Mehengladbaha golom veziste Maksimilijana Arnolda u sudijskoj nadonadi.

Domaćin je prethodno poveo preko Austrijanca Šlagera u 13. minutu, ali su gosti brzo odgovorili pogotkom Švajcarca Embola dva minuta kasnije.

Menhengledbah je sada drugi sa dva boda manje od lidera, Lajpciga, dok su "vukovi" na osmom mestu sa 23 boda.