Izvor: Sportske.net

Crnogorci doživeli tek drugi poraz u dosadašnjem toku regionalnog šampionata.

FMP
FMP

FMP je napravio veliko iznenađenje u Železniku gde je porazio Budućnosti VOLI rezultatom 89:79 (20:17, 23:26, 25:18, 21:17) u 11. kolu regionalne ABA lige.

Pravu rezultatsku gledali smo do sredine prve četvrtine kada je domaćin preuzeo stvari u svoje ruke i održavao prednost sve do kraja drugog perioda kada se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom 43:43.

Ponovo je Budućnost stigla do vođstva na početku treće deonice, ali su izabranici Vladimira Jovanovića uspeli da okrenu rezultat, pa su poslednjoj četvrtini imali i dvocifrenu prednost koju su održali do samog kraja meča.

FMP su predvodili sjajni Stefan Pot sa 12 poena i osam asistencija, Rit sa 13 poena i devet skokova, dok je Radovanović upisao 18 poena i četiri skoka

Crnogorcima nije pomogla ni odlična partija Skota Bamforta koji je postigao 18 poena, a Kobs je dodao 16 poena.

Budućnost je doživela tek drugi poraz u sezoni pored devet pobeda, dok je FMP na učinku 7/4.