Het-trik Kutinja, Bajern iskalio bes na Verderu

Fudbaleri Bajerna vratili su se u formu i žrtva je bio Verder iz Bremena. Bajern je deklasirao Verder sa 6:1 i tako prekinuo mini seriju od dva poraza. Najbolji pojedinac meča bio je Filipe Kutinjo, Brazilac je upisao het-trik, uz dve asistencije.

Kutinjo je mrežu gostiju pogađao u 45, 63. i 75. minutu, a namestio je dva pogotka Robertu Levandovskom.

Osim njih, mrežu Verdera zatresao je i Tomas Miler.

Bavarci su se popeli na četvrtu poziciju na tabeli sa 27 bodova, dva manje od trećeplasirane Borusije Dortmund.

Borusija je takođe bila ubedljiva i sa 4:0 slavila pobedu na gostovanju kod Majnca.

Ekipa Lusijana Favra je povela u 32. minutu lepim pogotkom Marka Rojsa, dok su trijumf u nastavku overili Džejdon Sančo i Torgan Azar. Konačan rezultat postavio je Šulc u finišu susreta.

Keln je sa 2:0 bio bolji od Bajera iz Leverkuzena, koji je u drugom poluvremenu ostao sa dva igrača manje. Strelci za "jarčeve" bili su Kordoba i Bornau.

Herta, za koju je Marko Grujić odigrao svih 90 minuta, minimalnim rezultatom savladala je Frajburg pogotkom Daride početkom drugog poluvremena, dok su Paderborn i Union Berlin remizirali – 1:1.

Neven Subotić nije dobio priliku u timu iz nemačke prestonice.

U poslednjoj utakmici dana Lajpcig je sa ubedljivih 3:0 trijumfovao u Diseldorfu. Pobedu nad Fortunom doneli su Patrik Šik, Timo Verner i Mukiele, i vratili Lajpcig na čelo tabele.