Fudbal

Dinamo bez proljeća u Evropi, Atalanta uz Siti u nokaut fazi LŠ

Fudbaleri zagrebačkog Dinama ostali su bez proljeća u evropskim takmičenjima, nakon što su izgubili od Mančester Sitija rezultatom 1:4 kod kuće.

Ipak, Dinamo je iz Evrope izbacila Atalanta koja je u gostima pobijedila Šahtjor sa 0:3 i tako se uz Siti plasirala u nokaut fazu Lige Evrope.

Šahtjor će proljeće dočekati u Ligi Evrope

Modre je u vođstvo doveo Olmo u desetom, a Gabriel Jesus je izjednačio u 34. minutu. Samo devet minuta u nastavku bilo je dovoljno sjajnom Gabrielu Hesusu da zaokruži het-trik, a konačnih 1:4 postavio je Foden šest minuta prije kraja meča.

U drugom meču vođena je velika borba, ali je Atalanta na kraju izašla kao pobjednik. Goste je u prednost doveo Kastanje u 66. minutu, da bi jedanaest minuta kasnije Šahtjor ostao sa igračem manje jer je isključen Dodo.

Na 0:2 podigao je Pašalić u 80. minutu, a konačan rezultat postavio je Gosens u četvrtom minutu sudijske nafoknade.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.