Tinejdžer Fati izbacio Inter, kraj za Tadića i Ajaks

Fudbaleri Barselone savladali su u finišu meča ekipu Intera u Milanu sa 2:1, čime je italijanska ekipa završila učešće u Ligi šampiona već u grupnoj fazi. Istu sudbinu doživeo je i prošlogodišnji polufinalista takmičenja ekipa Ajaksa, koja je na svom stadionu poražena od Valensije sa 1:0.

Fudbaleri Intera nisu uspeli da se plasiraju u nokaut fazu Lige šampiona, pošto na svom stadionu u poslednjem kolu grupne faze nisu uspeli da savladaju kombinovani sastav Barselone.

Trener gostiju Ernesto Valverde odlučio je da odmori veliki broj prvotimaca, među kojima su bili Mesi, Pike, Roberto, Buskets, Ter Štegen, a sa klupe su ulazili De Jong i Suarez.

Ipak Barselona je i u oslabljenom sastavu uspela da trijumfuje nad Interom, iako joj pobeda nije bila potrebna, pošto je i pre ovog kola osigurala prvu poziciju.

Katalonci su poveli u 23. minutu golom Pereza na asistenciju Vidala.

Inter je od tog momenta bio konkretnija i bolja ekipa, napadao, ali nedostajalo je koncentracije u završnici.

U finiši prvog poluvremena Martinez se zagradio, odložio loptu za Lukakua, a ovaj je sproveo u mrežu Barselone.

U drugom poluvremenu Inter je u naletima napadao i čak dva puta tresao mrežu rivala, ali u oba navrata gol je poništen zbog ofsajd pozicija napadača Martineza u Lukakua.

Nadali su se navijači tima iz Milana da će izabranici Antonija Kontea postiži pogodak i proći u narednu fazu, ali toj nadi je došao kraj u 87. minutu.

Samo tri minuta pošto je ušao u igru, Ansu Fati je postigao gol i tako sa 17 godina i 40 dana starosti postao najmlađi strelac u istoriji elitnog takmičenja.

Poraz Intera iskoristila je Borusija, koja je na "Signal Iduna Parku" savladala Slaviju iz Praga sa 2:1 i kao drugoplasirana u Grupi F prošla dalje.

Prošlogodišnji polufinalista Lige šampiona, ekipa Ajaksa takođe takmičenje završava u grupnoj fazi, pošto su u odlučujućem meču poraženi od Valensije sa 1:0. Čelsi je u drugom meču grupe savladao Lil, pa engleski i španski tim nastavljaju takmičenje.

U Grupi G Benfika je uprkos pobedi od 3:0 nad Zenitom završila na trećem mestu, jer su Lion i Lajpcig odigrali nerešeno 2:2 i prošli dalje.

Tabele grupa:

Grupa A: PSŽ 13, Real 8, Klub Briž 3, Galatasaraj 2.
Grupa B: Bajern 15, Totenhem 10, Crvena zvezda 3, Olipijakos 1.
Grupa C: Mančester Siti 11, Šahtjor 6, Dinamo Zagreb 5, Atalanta 4.
Grupa D: Juventus 13, Atletiko Madrid 7, Bajer Leverkuzen 6, Lokomotiva Moskva 3.
Grupa E: Liverpul 13, Napoli 12, Salcurg 7, Genk 1.
Grupa F: Barselona 14, Borusija Dortmund 10, Inter 8, Slavija 2.
Grupa G: Lajpcig 11, Lion 8, Benfika 7, Zenit 7.
Grupa H: Valensija 11, Čelsi 11, Ajaks 10, Lil 1.

Ajaks - Valensija 0:1.

22.46 – GOL! Ansu Fati je postao najmlađi strelac u istoriji Lige šampiona, golom protiv Intera u 87. minutu.

22.43 – GOL! Lion dolazi do izjednačenja, Memfis Depaj postiže gol u 82. minutu, gol koji može doneti Lionu prolaz u narednu fazu takmičenja.

22.38 – GOL! Benfika vodi protiv Zenita sa 3:0, autogolom Azmuna u 80. minutu.

22.35 – GOL! Lil se vraća u igru u Londonu protiv Čelsija, smanjivši na 2:1 u 78. minutu golom Remija.

22.21 – GOL! Borusija ponovo vodi, Brandt u 61. minutu vraća "milionere" u vođstvo.

22.17 – GOL! Novi gol Benfike, tim iz Portugalije vodi sa 2:0 protiv Zenita, Pici je siguran sa penala.

22.11 – GOL! Lion smanjuje na 2:1 u 50. minutu, Uar je strelac.

22.06 – GOL! Benfika vodi na startu drugog poluvremena, Červi trese mrežu Zenita.

22.03 – Nastavljeni su mečevi...

21.47 – Završeno je prvo poluvreme na svih šest susreta:

Inter - Barselona 1:1, Čelsi - Lil 2:0, Ajaks - Valensija 0:1, Benfika - Zenit 0:0, Borusija - Slavija 1:1, Lion - Lajpcig 0:2.

21.45 – GOL! Golovi u istom minutu ovoga padaju u Grupi F, Lukaku donosi Interu, a Suček Sparti izjednačenje u 44. minutu.

21.35 – GOL! Čelsi vodi sa 2:0 protiv Lila od 35. minuta, Aspilikueta je strelac.

21.34 – GOL! Lajpcig uvećava prednost u Lionu na 2:0, ovoga puta siguran sa bele tačke bio je Verner u 33. minutu.

21.25 – GOL! Dva gola u istom minutu na dve utakmice. Barselona vodi u Milanu golom Pereza, Valensiju u Amsterdamu u prednost dovodi Rodrigo.

21.19 – GOL! Čelsi vodi protiv Lila golom Abrahama u 19. minutu.

21.10 – GOL! Lajpcig vodi u Lionu od desetog minuta golom Forsberga, dok je Borusija u istom minutu povela protiv Sparte golom Sanča.

21.00 – Počeli su preostali susreti.

20.45 – Završene su prve dve utakmice koje su počele u 18.55, Liverpul je slavio u Salcburgu sa 2:0, dok je Napoli na svom terenu bio bolji od Genka sa 3:0.