Pet golova za šestu u nizu, VBA razbio Svonsi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.12.19. | 14:59

Drozdovi ostali na vrhu tabele

Lids napada vrh, Lids ređa pobeda, ali niže ih i Vest Bromvič Albion! Šesti put zaredom, trinaesti otkako je sezona počela za ostanak na prvom mestu Čempionšipa i, što je još važnije, uvećavanje razlike u odnosu na Fulam i Bristol Siti koji takođe vrebaju jednu od dve vize za direktan povratak u Premijer ligi.

VBA je u poslednjoj utakmici 20. kola razbio Svonsi sa 5:1 (3:1) što svima jasno pokazuje koliko su velike ambicije Slavena Bilića i njegovih pulena. Pokretačko gorivo Drozdova u poslednje vreme definitivno je Brazilac Mateus Pereira koji je meč završio s golom i tri asistencije i tako nastavio seriju dobrih igara.

Izabrane vesti

Utakmica je praktično bila rešena u periodu između 25. i 44. minuta kada je palo četiri gola, od čega tri u mreži gostiju. Počelo je od Ajajija, nastavilo se s Mateusom na asistenciju Kirana Gibsa, da bi Hal Robson Kanu u finišu prvog dela vratio dva gola prednosti pošto je nešto ranije mladi Sem Saridž prepolovio zaostatak Svonsija. Bilo je to pratkično sve što su Labudovi pokazali pre nego što su bili “raščerupani“ na terenu kasnije.

Posle više od pola sata zatišja došla je prava četvorominutna bura. Golove su postigli Filips i Edvards u 70. i 74. minutu i rešili svaku dilemu o tome gde će završiti bodovi.

ENGLESKA 2 – 20. KOLO