Matine na Via del Maru: Pandev dao gol sezone, pa pocrveneo za četiri minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.12.19. | 14:35

Strela Falka, Leće od 0:2 do 2:2, Đenova završila s devetoricom...

Nedeljni matine na stadionu Via del Mare apsolutno je bio vredan izdvojenog vremena! Četiri gola, majstorija Gorana Pandeva, strela Filipa Falka, Leće koji je stigao dva gola zaostatka i Đenova s devetoricom igrača a kraju... Tako je ukratko izgledalo rano popodne na samom jugu Italije u verovatno najluđem meču ovog 15. kola. Leće - Đenova 2:2 (0:2).

Sjajnu fudbalsku predstavu pružili su Fabio Liverani i Tijago Mota ljubiteljima italijanskog kalča. Možda kvalitet igre nije bio neki, ali je bilo svega što se od jedne utakmice traži - prelepe golove, neizvesnost, uzbuđenje i malo tenzije. Sasvim dovoljno...

Izabrane vesti

U prvom planu bio je Goran Pandev. Reprezentativac Severne Makedonije otvorio je goleadu na Via del Maru tako što je iskoristio grešku Gabrijela i postigao, po mišljenju mnogih, možda i najlepši gol dosadašnje sezone u Seriji A s gotovo pola terena. Svakako u konkurenciji s onom majstorijom Sergeja Milinković Savića juče protiv Juventusa.

Đenova je do drugog gola stigao u sam smiraj prvog poluvremena. Tačnije, u petom minutu nadoknade kada je Domeniko Krišito realizovao šut sa kreča posle faula koji je skrivio Lučioni.

Sve se, ipak, okrenulo u nastavku utakmice. Liverani je u prvih petnaest minuta nastavka izvršio sve tri izmene i napravio dva fantastična poteza. Uvođenjem Tabanelija i Falka dobio je potrebnu napadačku agresiju koja se ubrzo isplatila. I upravo su dvojica pomenutih rezervista napravili prevagu. Prvo je Filipo Falko postigao prelep gol na isteku punog časa igre, da bi isti fudbaler bio asistent Tabaneliju posle velike gužve u kaznenom prostoru gostiju.

Đenova je na kraju još i dobro prošla jer je poslednjih 20 minuta igrala s igračem manje posle drugog žutog Agudela, a završnih 15 minuta bez čak dvojice fudbalera jer je Pandev u kratkom intervalu zaradio dva žuta kartona. Prvo zbog simuliranja, onda i zbog krajnje nesportskog poteza kada je nagazio Takcidisa.