ABA LIGA: Derbi začelja rešen trojkom sekund pre kraja meča (VIDEO)

Srbija Danas
ervgf
ervgf / Izvor: Foto: ABA Liga/Igokea/Nikola Vuruna
Ludnica u Laktašima.

Košarkaši Mege savladali su na gostovanju Igokeu rezultatom 72:69 (21:18, 9:15, 20:19, 22:17) u utakmici devetog kola ABA lige i tako došli do druge pobede u sezoni, a tim iz Laktaša je ostao na jednom trijumfu. Slavlje gostima iz Beograda doneo je Blaž Mesiček koji je pogodio trojku u poslednjim trenucima utakmice.

UDARAC ZA CRNO-BELE: Igrač tražio raskid ugovora na štetu Partizana i DOBIO ga!

POZNATI MENADŽER OTKRIO: Tomić je zbog HEMIJE otišao iz Zvezde!

SUROVA OSVETA PROFESORA: Jokić faulirao Bjelicu, ali se ovome nije nadao! Kokoškov sve ispratio (VIDEO)

Mega je bolje otvorila utakmicu i većim delom prve četvrtine je imala prednost koja je iznosila između četiri i sedam poena razlike, ali je tim Dejana Milojevića posle uvodnih deset minuta ipak imao samo tri poena viška. U drugoj četvrtini Igokea je došla do preokreta i na pauzu je otišla sa +3.

Početkom drugog poluvremena Igokea je čak u dva navrata došla i do osam poena prednosti, ali je pred poslednjih deset minuta rezultat bio 52:50. U poslednjoj četvrtini je Mega uspela da dođe do vođstva, ali je izjednačenje Igokei samo 20 sekundi pre kraja doneo pogotkom iza linije 6,75 metara Rašad Von. Ipak, sekundu pre kraja meča precizan iza linije 6,75 metara bio je Blaž Mesiček i tako je Mega došla do trijumfa.

Posle toga je von ponovo pokušao da donese izjednačenje Igokei, ali neuspešno.

Puleni Dejana Milojevića su sjajno rasporedili poene, pa su po 12 postigli Nikola Tanasković i Filip Stanić, 11 je dodao Luka Ašćerić, a po deset su ubacili heroj Blaž Mesiček i Marko Simonović.

Na drugoj strani, bolji od ostalih bio je Rašad Von sa 21 poenom, a dvocifreni su bili još Kinan Evans sa 12 i Vaidas Kariniauskas koji je postigao 11 poena.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda Kortni Hop, supruga Kej Si Riversa.

INSTAGRAM GORI: Mihina ćerka POKAZALA dečka! Njen izabranik je pravi FRAJER! (FOTO)

BOGDAN JE BIO U ČUDU: Izdrao se na Bogdanovića, ali Srbin nije ostao dužan! Evo kako mu je ODGOVORIO!

LUKA POSTERIZOVAO CRNOGORCA: Pogledajte MONSTRUZONO kucanje ljubimca Delija preko bivšeg igrača Reala (VIDEO)

NEZAPAMĆENI SKANDAL! Žoze Murinjo ŠMRKAO na sred utakmice! Bruka kakva se ne PAMTI (VIDEO)

LEGENDA FRANCUSKOG FUDBALA GRMI: Nejmar s*re po PSŽ-u i navijačima