SUPERLIGA: Marin načeo, Ben dotukao Zmajeve za novi Zvezdin trijumf (VIDEO)

Srbija Danas
El Fardu Ben
El Fardu Ben / Izvor: MN Press

Utakmica odigrana na stadionu ''Rajko Mitić''.

Fudbaleri Crvene zvezda savladali su u 18. kolu na stadionu ''Rajko Mitić'' ekipu Voždovca sa 2:0 (0:0) golovima Marina u 60. i Bena u 90+3. minutu i tako i dalje ostali na četiri boda više u odnosu na drugoplasiranu Vojvodinu.

KADA SE POJAVIO NASTAO JE HAOS: Pavkov napravio SPEKTAKL u Leskovcu!

Vučić postao predsednik KMF Crvena zvezda

VRAĆAJU GA U ZVEZDU: Evo šta Prosinečki kaže o spekulacijama

Branilac titule namučio se prilično sa borbenim Zmajevima tokom prvog poluvremena u kojem nije bilo mnogo šansi i u kojem je Voždovac postigao i gol koji je poništen zbog faula, a  crveno-beli su mnogo kvalitetnije odigrali drugih 45 minuta u kojima su i postigli golove. Ipak, utisak je da je Marko Marin prilikom pogotka kojim je doneo timu Vladana Milojevića vođstvo u 60. minutu bio u ofsajd poziciji koju nije signalizirao pomoćni sudija.

Crvena zvezda dočekuje ekipu Voždovca u 18. kolu Superlige Srbije na stadionu ''Rajko Mitić'', a aktuelni šampion pokušaće da pred svojim navijačima popravi bledi utisak u visokom porazu od Bajerna u Ligi šampiona u utakmici odigranoj u utorak.

Crveno-beli nalaze se na prvom mestu u šampionatu i otrudiće se da nastave niz pozitivnih rezultata pošto im je u poslednjih pet kola odoleo samo Javor u meču koji je završen rezultatom 1:1, dok su u preostale četiri utakmice izabranici Vladana Milojevića ostvarili četiri pobede. Zmajevi su trenutno na šestoj poziciji u šampionatu, a takođe se nalaze u veoma dobroj formi pošto ni on kne znaju za poraz u poslednjih pet kola u kojima su ostvarili dve pobede i trei nerešena rezultata.

90+4. minut
Kraj meča.
90+3. minut
2:0!!! Ben pogotkom potvrđuje trijumf Zvezde u poslednjim trenucima meča.
90+2. minut
Poslednja izmena u Zvezdi, Simić je ušao umesto Marina.
86. minut
Tek što je ušao u igru Vukanović je mogao da duplira prednost Zvezde na asistenciju Bena, ali je Ilić uspeo da odbrani.
85. minut
Aleksa Vukanović upao je u igru umesto Matea Garsije.
79. minut
Luka Cvetićanin je zamenio Lazara Zličića u redovima Voždovca.
78. minut
Izmena u Zvezdi, umesto Ivanića u igru je ušao Dušan Jovančić.
76. minut
Još jedan pokušaj raspoloženog Ivanića, ali je lopta završila pored gola.
75. minut
Smenjuju se napadi Zvezde, Ben je pokušao, ali je šutirao pored gola.
72. minut
Samo minut kasnije velika šansa za Voždovac, ali je Gobeljić izbio loptu ispred Marka Devića pre nego što je ovaj uspeo da šutne.
71. minut
Još jednom je Garsija imao veoma dobru priliku i šutirao desnom nogom, a lopta je prohujala pored leve stative Ilićevog gola.
69. minut
Ivanić je još jednom pokušao sa 20 metara, a Ilić je sa mnogo muke odbranio, da bi nekoliko trenutaka kasnije na prvu pokušao ponovo Ivanić sa sedam, osam metara i pogodio prečku.
65. minut
Veliku šansu je proputio Mateo Garsija. Glavom je Argentinac pokušao posle sjajnog ubacivanja Bena, ali je Ilić odlično intervenisao.

60. minut
1:0!!! Vodi Zvezda posle odlične akcije Marina, Garsija i Tomanea koji je sjajno uposlio bivšeg nemačkog reprezentativca koji je odličnim udarcem savladao Ilića i krunisao bolju igru crveno-belih u drugom poluvremenu. Ipak, čini se da jee Marin bio u ofsajdu kada je primio loptu od Tomanea.
59. minut
Prva izmena u Voždovcu, umesto Alena Mašovića u igru je ušao Ognjen Krasić.
54. minut
Ivanić je sa 16 metara glavom lobovao golmana Ilića, ali je Cvetković skoro sa gol linije uspeo da izbaci loptu.
52. minut
Garsija je odlično uposlio Bena koji je sa pet metara šutirao pored gola. Bila je to najbolja šansa za Zvezdu na utakmici.
49. minut
Iz slobodnog udarca je Ben pokušao da ugrozi gol gostiju, ali je šutirao preko gola. Nekoliko trenutaka kasnije i Tomane je sa 20-ak metara šutirao pored gola.
47. minut
Odmah je zapretio Voždovac, ali Borjan uspešno interveniše.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45. minut
Sa 16 metara je snažno šutirao Ivanić, ali je njegov pokušaj završio preko gola. Bilo je to i poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu pošto je Jovan Šegrt označio kraj prvog dela igre.
42. minut
Samo minut kasnije zapretio je Voždovac preko Mašovića koji je sa sedam, osam metara iskosa sa leve strane šutirao preko gola Borjana.
41. minut
Svoj šut isprobao je i Njegoš Petrović, ali je njegov udarac završio visoko iznad gola Voždovca.
36. minut
Crveno-beli imaju terensku inicijativu, ali bez konkretne prilike.
24. minut
Prva prilika za Voždovac posle koje se zatresal mreža Borjanovog gola, ali je signalizirana ofsajd pozicija. Posle kornera Mikić je glavom pogodio prečku, a Cvetković odbijenu loptu poslao u gol, ali je on poništen.
16. minut
Najbolja prilika za Zvezdu do sada, Tomane je prihvatio loptu na 13, 14 metara od gola Voždovca i šutirao iz okreta, a Ilić uspeo da skrene loptu u korner.
12. minut
Bez pravih uzbuđenja na utakmici, igra se uglavnom između dva šesnaetserca.
5. minut
Prva prilika za Zvezdu na meču, Ben je pokušao sa 20 metara, ali je Ilić uspeo da odbrani i izbaci loptu u korner.