MARTINEZ ODVEO INTER NA PRVO MESTO: Neroazuri iskoristili kiks Juventusa i zaposeli vrh

SERIJA A

Fudbal -

Fudbaleri Intera pobedili su danas na svom terenu Spal sa 2:1, u utakmici 14. kola italijanskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Dvostruki strelac bio je Lautaro Martinez, u 16. i 41. minutu. Jedini gol za gostujući tim postigao je Matija Valoti u 50. minutu.

Inter je ostvario 12. pobedu u Seriji A i preuzeo je prvo mesto na tabeli sa 37 bodova, bodom više od Juventusa, koji je danas odigrao nerešeno 2:2 protiv Sasuola.

Spal je pretrpeo deveti poraz i pretposlednji je na tabeli sa devet bodova.

Fudbaleri Milana pobedili su kao gosti Parmu sa 1:0, golom Tea Ernandeza u 88. minutu.

Rosoneri su prekinuli niz od tri utakmice bez pobede i zauzimaju 11. mesto na tabeli sa 17 bodova. Parma je pretrpela šesti poraz i deveta je na tabeli sa 18 bodova.

Lacio je na svom terenu pobedio Udineze sa 3:0. Dvostruki strelac bio je Ćiro Imobile. Prvi gol postigao je u devetom minutu, a drugi u 36. minutu iz penala. Konačan rezultat postavio je Luis Alberto, iz penala u prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Rimski klub nastavio je dobar niz i posle devete pobede zauzima treće mesto na tabeli sa 30 bodova. Udineze je pretrpeo osmi poraz i 15. je na tabeli sa 14 bodova.

Kasnije igraju Napoli-Bolonja i Verona-Roma.