22:56
Izvor: Sportske.net

Odigrani su večerašnji susreti petog kola elitnog takmičenja.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Uspela Murinjo terapija nad "pevcima", "bjankoneri" overili plasman u narednu rundu, PSŽ u dva minuta dva gola za remi na "Bernabeu".

Grupa A

Real Madrid - PSŽ 2:2

Madriđani su dosta bolje otvorili utakmicu, na samom početku su pokušali Toni Kros i Isko. Posle šuta Španca najspretniji je bio Benzema koji ne greši i nastavlja svoju golgetersku seriju, igrao se 17. minut.

Kejlor Navas je u nastavku spašavao PSŽ, a interesantna situacija je viđena pred sam kraj poluvremena. Kurtoa "čisti" Di Mariju, sudija pokazuje na belu tačku i crveni karton za Belgijanca, ali je posle pregleda VAR-a ta odluka poništena zbog prethodnog faula nad Marselom.

Posle pauze ista priča, pritisak Madriđana, ali Navas ostaje na visokom nivou.

Benzema je postigao gol za 2:0 u 79. minutu, činilo se da je sve gotovo, ali zadnjih deset minuta PSŽ nadoknađuje izgubljeno.

Prvo je Mbape pogodio za 2:1 u 81. minutu da bi rezervista Sarabija doneo izjednačenje 2:2 samo dva minuta kasnije.

Bejl je imao šansu da ponese ulogu heroj, ali slobodnjak Velšanina završava na stativi gola Navasa.

Grupa B

Crvena Zvezda - Bajern Minhen 0:6

Totenhem - Olimpijakos 4:2

"Pevci" su bili u velikom problemu, u Londonu je stajalo 0:2 za goste iz Atine posle samo dvadesetak minuta, strelci su bili El Arabi i Semedo. Nadu Totenhemu daje Dele Ali u nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku kompletni preokret domaćina, Kejn izjednačuje u 50. minutu, da bi Orije doveo domaćina u prednost golom u 73. minutu.

Hari Kejn overava trijumf "pevaca" svojim drugim golom na meču.

Više o utakmici sa "Rajko Mitić" stadiona OVDE.

Grupa C

Atalanta - Dinamo Zagreb 2:0

Mančester Siti - Šahtjor 1:1

Atalanta je stigla do svog prvog trijumfa u Ligi šampiona, na "Đuezepe Meaci" je pao Dinamo Zagreb. "Modre" je prvo načeo Murijel u 27. minutu iz penala, da bi Alehandro Gomez udvostručio prednost svog tima samo dva minuta po povratku sa pauze.

U nastavku su svoje prilike propuštali Pašalić i Iličić, zatim još jednom Gomez, Livaković je bio siguran i sprečio ubedljiviji poraz svoje ekipe.

Siti je overio svoju vizu za prolazak dalje iako su na "Etihadu" odigrali 1:1 sa neugodnim Šahtjorom.

Tokom prvog dela igre nismo videli mnogo zanimljivih dešavanja, da bi drugo počelo Gundoganovim golom u 56. minutu. Ipak prednost "građana" nije dugo potrajala pošto rezervista Solomon postiže gol u 69. minutu za izjednačenje.

Grupa D

Juventus - Atletiko Madrid 1:0

"Jorgandžije" su probale preko Saula, ali bez promene rezultata posle dvaesetak minuta. Sa druge strane, Dibala je bio najaktivniji, ali promenu rezultata dobijamo tek u nadoknadi prvog dela igre.

Dibala je imao slobodnjak maltene iz mrtvog ugla, Argentinac je opalio jako i precizno pod prečku, Oblak nemoćan Juventus vodi pred odlazak na pauzu.

Ronaldo je pokušavao da nastavi tradiciju protiv Madriđana, ali bez rezultata. VAR je u jednom trenutku morao da interveniše, Atletiko je dobro prošao Felipe će ipak ostati u igri.

De Liht je ponovo bio nesmotren u svojih šesnaest, ali sudija Tejlor dosuđuje da nema penala za Atletiko.

Na drugoj strani Morata je imao šansi da "ošteti" još jedan bivši tim, ali Španac nije imao sreće u samoj završnici meča.