Fudbal

Debakl Zvezde protiv Bajerna, pamtiće se 0:6!

Fudbaleri Crvene zvezde su doživjeli težak poraz u petom kolu Grupe B Lige šampiona od minhenskog Bajerna rezultatom 6:0.

Bajern je pred skoro 45.000 gledalaca naneo Zvezdi najteži poraz do sada na stadionu "Rajko Mitić" u međunarodnim utakmicama i jednostavno joj pokazao da nije dorastao rival ni u jednom segmentu.

Čak četiri gola postigao je sjajni Robert Levandovski, i to samo u 15 minuta - 53, 60, 64. i 68, a upisali su se još Leon Gorecka u 14. i Korentan Toliso u 90.

Crvena zvezda - Bajern 0:6 (0:1)

/Gorecka 14, Levandovski pen. 53, 60, 64, 68, Toliso 89/

Poljski napadač baš je na "Marakani" postao tek peti fudbaler sa preko 60 golova u Ligi šampiona, peti takođe da je strijelac bio na svih pet mečeva od starta, a tek drugi da je pogodio četiri puta mrežu rivala u dva navrata, što je uspio samo još Lionel Mesi.

Trijumf šampiona Njemačke mogao je da bude izraženiji, čak iako je najteži na "Marakani" rušenjem rekorda Fiorentine i Totenhema (pobijedili sa 4:0), pošto se golman Milan Borjan istakao sa nekoliko odbrana.

Na drugoj strani, ekipa Vladana Milojevića jedva da je nekoliko puta zaprijetila i vidjela čuvara mreže Bajerna Manuela Nojera...

Bajern je potvrdio prvo mjesto B grupe, isto kao i Totenhem drugo nakon što je poslije 0:2 stigao do 4:2 protiv Olimpijakosa.

Upravo će Zvezda u Pireju 11. decembra direktno odlučivati o trećoj poziciji grupe, za šta mora da osvoji bod i nastavi takmičenje u Ligi Evrope.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Kanjas, Petrović - Vukanović, Marin, Garsija - Boaći.

Bajern: Nojer - Pavar, Boateng, Martines, Dejvis - Toliso, Gorecka, Tijago - Koman, Kutinjo - Levandovski.

UŽIVO

Kraj utakmice. Bajern je slavio sa ubjedljivih 0:6!

89' - Toliso! 6:0!

Opet su Degenek i Milunović izgubili loptu, ona je stigla do Tolisoa koji je rutinski savladao Borjana.

Bajern vodi 6:0.

87' - Bomba Ivanića!

Konačno!

Oduzeta lopta i kontranapad, Boaći je izbacio Ivanića u prostor koji je raspalio po lopti sa tridesetak metara.

Udarac je bio odličan, ali je išao po sredini gola gdje je bio postavljen Nojer.

To je bio prvi šut u okvir njegovog gola...

84' - Borjan!

Na nestvaran način je Ivanić izgubio loptu, Toliso se našao "1 na 1" sa Borjanom, ali je golman Zvezde ponovo bio fenomenalan, odbranio je šut koji je potom završio na prečki.

76' - Mirko Ivanić ulazi u igru umjesto Njegoša Petrovića dok Robert Levandovski odlazi na klupu.

Mijenja ga Tomas Miler.

68 - Četvrti gol Levandovskog večeras!

Fantastični Poljak je odigrao dupli pas sa Perišićem na ivici šesnaesterca i izbio oči u oči sa Borjano i lagano poslao loptu u donji desni ugao. Velikih 5:0 za Bavarce u Beogradu.

Levandovski je postigao četiri gola za 14 minuta. I po tome je postao rekorder Lige šampiona.

64' - Opet Levandovski!

Za 11 minuta je poljski napadač postigao tri gola!

Ubacivanje sa desnog krila Pavara je fantastično ispratio i bio brži od svih, pa je glavom poslao loptu u gol.

Bajern vodi 4:0.

60' - Gol! Ponovo Levandovski!

Centaršut Pavara sa desnog krila je išao na glavu Tolisou, koji je uspio da spusti loptu do Levandovskog.

Poljak je izbjegao ofsajd poziciju i rutinski savladao Borjana sa nekoliko metara.

Bajern vodi 3:0.

53' - Gol! Levandovski!

Levandovski je rutinski matirao Borjana.

Bajern vodi 2:0.

52' - Penal za Bajern!

Arbitar Bjorn Kujpers je dosudio jedanaesterac pošto je lopta pogodila u ruku Degeneka.

Čini se prestrogo, lopta je poslije pokušaja Levandovskog prošla njemu kroz noge, a on se iz klizećeg starta oslonio na desnu ruku, u koju ga je lopta pogodila.

47' - Novi atak Zvezde!

Imao je Rodić mnogo prostora na lijevom boku, pokušao je da pošalje dodavanje u prostor Vukanoviću, ali je to bilo prejako za krilnog napadača Zvezde.

46' - Šansa za Zvezdu! U prvom napadu u drugom poluvremenu fudbaleri Zvezde su stigli do kaznenog prostora Bajerna, ali nisu usjpeli da izgrade poziciju za šut.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Beogradu.

45' - Kraj veoma teškog prvog poluvremena za fudbalere Zvezde!

Bajern je uputio 15 udaraca na gol, a izabranici Vladana Milojevića - nijedan.

Ipak, uspjeli su da ne prime više od jednog gola, najviše zahvaljujući Borjanu koji je zabilježio čak pet odbrana.

40' - Poništen gol Bajerna!

Na dugu loptu u prostor, odnosno u šesnaesterac Zvezde je naletio Toliso, vratio je dodavanje do Levandovskog koji je uputio predivan udarac pravo u mrežu Borjana.

Ipak, postojala je sumnja da je Toliso odigrao rukom prilikom prijema lopte, što je i potvrđeno VAR tehnologijom.

Gol Bajerna je poništen!

30' - Korner!

Prvi put od početka meča Zvezda na posljednjoj trećini terena. Marin je izveo korner, ali bez problema za Nojera koji lako interveniše.

28' - Sreća za Zvezdu!

Drugi put na utakmici Robert Levandovski izlazi "jedan na jedan" sa Milanom Borjanom, ali je usporio dovoljno da ga Nemanja Milunović sustigne. Uspio je da mu izbije loptu sa leđa dok su igrači Bajerna tražili penal.

23' - Ukazivala se pomoć Marku Gobeljiću pošto ga je Leon Gorecka udario kopačkom u lice, zbog čega će u nastavku utakmice desni bek Zvezde nositi zavoj.

20' - Opet Borjan...

Kutinjo je ispalio loptu iz slobodnog udarca pravo u gol, pa je opet morao da reaguje čuvar mreže Zvezde.

Za 20 minuta igrači njemačkog tima su uputili čak devet udaraca ka golu Zvezde.

16' - Borjan!

Fantastičan volej Gorecke!

Opet je ostao nebranjen prostor ispred šesnaesterca Zvezde, Gorecka je uhvatio loptu iz prve, poslao je pod prečku, ali je Borjan sjajno reagovao.

Na velikim mukama je golman beogradskog tima...

14' - GOOOOL - Gosti vode, strijelac za Bajern je Gorecka.

Fudbaler Bajerna je krenuo glavom na centaršut Kutinja, našao se između defanzivaca Zvezde koji nisu uspjeli ni da se pomjere i poslao loptu u gornji lijevi ugao Borjanovog gola.

Čuvar mreže Zvezde ovoga puta nije mogao ništa da uradi.

12' - Levandovski!

Nova greška igrača Zvezde i šansa za Bajern...

Izgubio je loptu Garsija, Levandovski je šutirao sa 18 metara, ali Borjan brani. Ni 30 sekundi kasnije Koman uspijeva da šutira iskosa s lijeva, opet brani golman Zvezde!

7' - Nevjerovatan promašaj Levandovskog!

Prva ogromna prilika za Bajern!

Degeneku je lopta prošla ispod noge, Levandovski se ustremio ka golu Zvezde, izašao pred Borjana, ali je poslao loptu pored stative.

Velika sreća za Zvezdu!

3' - Korner za Bajern i velika šansa!

Uspjeli su Bavarci da iz praktično prvog napada stignu do kornera, ali se nisu snašli poslije centaršuta u kaznenom prostoru Zvezde.

2' - Visok presing Zvezde!

Domaći su bez straha ušli u utakmicu i visokim presingom na zadnju liniju odbrane Bajerna i golmana Manuela Nojera su pokušali da dođu do šanse za gol.

1' - Meč na stadionu Rajko Mitić je počeo.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.