DERBI MLAĐIH KADETA: Crvena zvezda i Partizan remizirali

Srbija Danas
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com
Crveno-beli prvi tim koji je uspeo da otkine bod crno-belima.

Mlađi kadeti Crvene zvezde remizirali su u utakmici 15. kola Lige mlađih kadeta Beograda protiv Partizana rezultatom 2:2. Iako su crveno-beli imali dva gola zaostatka, pokazali su karakter i uspeli da golovima Mateje Bubanja i Jovana Mijatovića stignu do zasluženog remija. Izabranici Vladimira Vučića uradili su ono što niko nije do sada u Ligi mlađih kadeta – osvojili su bod(ove) protiv Partizana. Večiti rival do sada je na 13 utakmica zabeležio sve pobede, a ekipa Crvene zvezde je uspela da osvoji i više nego zaslušeni bod.

POSLE DERBIJA U NIŠU: Milojević i Kosanović zadovoljni prikazanom igrom

NEMCI ZNAJU SAMO ZA PUN GAS: Bajern ubedljiv protiv Fortune pred dolazak u Beograd

ODIGRAN JE VEČITI DERBI OMLADINACA: Zanimljiva utakmica i krajnji rezultat (VIDEO)

Prvo poluvreme počelo je inicijativom gostiju. Već u 3. minutu posle dobre akcije Milosavljevića i Jevremovića gosti su došli u vođstvo 0:1. Rani gol Partizana probudio je igrače Zvezde koji su krenuli svim snagama ka golu na kojem je stajao Mihajlović. Ređale su se šanse za Nikolaševića, Bubanja i Šljivića, ali je čuvar mreže gostiju uspeo da neutrališe pokušaje igrača Zvezde odličnim paradama. Nije htela lopta u gol, iako su crveno-beli tokom celog prvog dela bili dosta organizovaniji i kreativniji. Gosti su došli i do drugog gola u 35. minutu preko Stjepanovića 0:2, a ti mrezultatom se i itošlo na odmor.

U drugo poluvreme je Zvezda ušla još jače, energičnije sa jasnom željom da stignu rezultatsku prednost koja je bila na strani gostiju. Totalnu ofanzivu najavili su crveno-beli šansom Bubanja koju je vrhovima prstiju odbranio Mihajlović. Ulaskom Mijatovića Zvezda je dobila dodatnu energiju i kreativnost što je rezultiralo golom u 65. minutu. Sjajnim udarcem sa 17 metara koji je završio u samom levom uglu gola gostiju, Mijatović je podigao svoju ekipu i vratio Zvezdu u rezultatsku trku.

Samo pet minuta kasnije, posle centaršuta sa desne strane, Bubanj je bio najviši u skoku i glavom anulirao prednost Partizana. Ovim golom Zvezda se potpuno vratila u igru i krenula ka pobedi. Šansu u 74. mnutu nije iskoristio Nikolašević kada je izašao sam pred Mihajlovića, mada je golman večitog rivala na vreme istrčao i skratio ugao. Poslednji minuti utakmice kao da su sami ukazivali da će crveno-beli imati priliku za potpuni preokret. Centaršut sa desne strane išao je ka Nikolaševiću koji je odlično šutirao glavom, međutim stativa je bila saveznik Partizana, a sudija je posle par sekundi odsvirao kraj utakmice.