Spektakularno finale u Limi, Flamengo šampion Južne Amerike

Fudbaleri Flamenga osvojili su titulu klupskog šampiona Južne Amerike, pošto su finalnommeču u Limi savladali River Plejt sa 2:1. Argentinci vodili do 89. minuta, a onda je dva gola postigao nekada velika nada svetskog fudbala Gabrijel Barbosa.

Utakmica koja je umnogome podsetila na istorijsko finale Lige šampiona iz 1999. godine, kada je Mančester junajted  savladao ekipu Bajerna sa 2:1 donela je novog šampiona Južne Amerike.

Brazilski Flamengo je u nezaboravnoj završnici savladao prošlogodišnjeg šampiona, ekipu River Plejta, sa 2:1, golovima Gabrijela Barbose u 89. i 92. minutu utakmice.

Nekada velika nada svetskog fudbala, koji je jednu sezonu proveo u Interu, a sada kao pozajmljeni igrač nero-azura nastupa za Flamengo, doneo je preokret brazilskom timu i euforiju crveno-crnih navijača na stadionu "Monumental" u Limi.

River je poveo već u 14. minutu golom Rafaela Borea, ali je Gabrijel sprečio Argentince da odbrane titulu šampiona Kopa Libertadores, osvojenu prošle godine u kontroverznom finalu sa Bokom Juniors.