Siti prekinuo Čelsijevu seriju, De Brujne i Mahrez odlučili derbi

Mančester siti na "Etihadu" savladao ekipu Česlija sa 2:1, u derbi meču 13. kola Premijer lige. "Građani" prekinuli seriju londonskog tima od sedam vezanih gostujućih pobeda u svim takmičenjima i vratili se na treće meto na tabeli.

Odličan derbi odigrali su Mančester siti i Čelsi, u okviru 13. kola Premijer lige. Na kraju je pobedu odnela ekipa Pepa Gvardiole, iako su "plavci" poveli na "Etihadu".

Čelsi je u većem delu prvog poluvremena dominirao i bio bolji rival, pto je rezultiralo pogotkom Kantea u 21. minutu. To je treći pogodak Francuza ove sezone, posle trećeg šuta ka golu rivala.

Ipak, Siti je do poluvremena stigao do preokreta, golovima Kevina de Brujnea u 29. i Rijada Mahreza u 37. minutu, što je potpuno zaustavilo napade gostiju.

U drugom poluvremenu domaćin je bio bolji rival, a uspao je da postigne pogodak u poslednjim trenucima meča, ali je VAR odlučio da Sterling nalazi u ofsajd poziciji.

Čelsi je prekinuo seriju od sedam pobeda na gostujućim terenima u svim takmičenjima, dok se Siti vratio na pobednički kolosek, posle poraza od Liverpula u prošlom kolu.

Sii se tako vratio na treće mesto na tabeli, iza sebe ostavivši današnjeg rivala.