SPEKTAKL U HUMSKOJ! RASPUCANI CRNO-BELI: Partizan šesticom protiv Javora najavio gostovanje AZ Alkmaru (KURIR TV)

HET-TRIK SADIKA

Fudbal -

Fudbaleri Partizana pobedili su Javor u goleadi u prvoj utakmici 17. kola Superlige Srbije 6:2 (4:2).

Meč na stadionu u Humskoj je i pored veoma lošeg vremena bio izuzetno dinamičan i zanimljiv, a viđeno je čak osam golova.

Gosti iz Ivanjice poveli su posle nešto manje od 120 sekindi igre kada je Nikola Petković na asistenciju Lazara Nikolića pobgodio mrežu Vladimira Stojkovića.

Primljeni gol nije promenio koncepciju igre crno-belih, pa su golovima Umara Sadika u devetom i 37. minutu, Bojana Ostojića u 15. i Nemanje Miletića u 40. praktično rešili pitanje pobednika.

U poslednjim sekundama prvog dela igre Alija Krnić pogodio je za 4:2.

Partizan u drugom delu meča nije smanjivao gas te je postigao još dva gola, a strelci su bili Sadik u 59. i Filip Stevanović 70. minutu.

Crno-beli su posle nepotpunog kola drugi na tabeli Super lige sa 35 bodova, dok je Javor 10. sa 20.

U sledećem kolu Partizan igra u Šapcu protiv Mačve, dok će Javor dočekati ekipu Radničkog iz Niša.

TOK MEČA:

KRAJ MEČA

78. minut - GOL! Na asistenciju Sume, mlada nada crno-belih Filip Stevanović povećava prednost

74. minut - Alija Krnić izlazi igre a menja ga Vanja Zvekanov u ekipi Javora

69. minut - Imao je šut Stevanović u okvir gola ali je golman gostiju uspeo da interveniše i loptu izbaci u polje

66. minut - Izmena u ekipi Partizana, Strahinju Pavlovića koji je doživeo povredu preventivno je zamenio Igor Vujačić

1 / 5 Foto: Starsport©

59. minut - GOL! Sadik postiže svoj treći gol na meču za 5:2

54. minut - Imao je šut u okvir gola Javor, sa nekih 16 metara šutirao je Nikolić ali je Stojković lako ukrotio loptu.

46. minut - Utakmica je nastavljena

KRAJ 1. POLUVREMENA

46. minut - GOL! Javor smanjuje u finišu prvog poluvremena preko Krnjića, ovo je ujedno najefikasnije prvo poluvreme u Linglong superligi ove sezone 4:2

41. minut - GOL! Miletić glavom još jednom povećava prednost domaćih

37. minut GOL! Sadik duplirao prednost na asistenciju Tošića

35. minut - Mogao je Partizan da duplira prednost no Suma je bio neprecizan sa bele tačke

15. minut - GOL! Posle kornera Tošića , nebranjeni Ostojić na drugoj stativi glavom sprovodi loptu u mrežu. 2:1

9. minut - GOL! Furiozan početak utakmice, Sadik poravnava 1:1

2. minut - GOL! Petković je praktično iz prvog šuta na meču doveo goste u vođstvo.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, F. Stevanović - Sadik. Trener: Savo Milošević.

JAVOR: Lazović - Cuckić, Krnić, Nikolić, Jevremović - Dolmagić, Kuveljić - Maričić, Piščević, Petković - Mrkaić. Trener: Igor Bondžulić.

Posebnu draž duelu daće potencijalni okršaj dva Miloševića: oca Save, na klupi Partizana, i sina Nikole, profesionalca u taboru ivanjičkog superligaša. Njihov prethodni susret krajem septembra pripao je crno-beloj strani porodice (0:2), a duel je došao nakon dve teške utakmice sa AZ i Crvenom zvezdom.

Takođe, u toku prošle nedelje Partizan je ostvario drugi najveći transfer u svojoj istoriji, Strahinja Pavlović je prošao preglede i na leto će potpisati ugovor sa ekipom Monaka u vrednosti od 10 miliona evropskih novčanica.

Crno-beli se trenutno nalaze na četvrtom mestu na tabeli sa 32 boda uz meč manje, dok je Javor 10. sa 20 bodova.

Partizan će i večeras biti prinuđen da jednim okom gleda ka Holandiji, gde ga u četvrtak očekuje meč odluke u Ligi Evrope s AZ Alkmarom.