CRNA SERIJA ZVEZDE SE NASTAVLJA: Crveno-beli u Berlinu doživeli treći poraz u pet dana i udaljili se od Top 8 faze!

EVROLIGA!

Košarka -

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Berlinu od Albe sa 80:92 (15:21, 19:25, 20:21, 26:25) u devetom kolu Evrolige.

Crveno-beli odigrali su loš meč, pre svega u odbrani, s obzirom na to da su u svega nekoliko situacija uspevali da zaustave dobru organizaciju Albe.

Nemački tim je pred punom halom u Berlinu svih 40 minuta bio u prednosti, a već u finišu prve deonice imao je dvocifrenu prednost. Zvezda je ipak do prve pauze uspela da se vrati na jednocifren zaostatak.

Situacija u drugoj četvrtini bila je gotovo preslikana, pa je Alba na poluvremenu imala 10 poena prednosti. U nekoliko navrata u trećoj četvrtini Zvezda je imala priliku da se vrati u meč, kada je domaćin imao pad u igri, ali ipak je ponestalo snage timu Andrije Gavrilovića.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Rokas Gijedraitis sa 22 poena, dok je Luk Sikma dodao 18.

U ekipi Zvezde istakao se Majkl Odžo sa 12 poena dok je jedino još Ognjen Kuzmić sa 10 poena bio dvocifren.

Zvezda je poslednja, 18. na tabeli Evrolige sa dva trijumfa, dok je Alba 14. sa pobedom više iz devet mečeva

Posle poraza od Asvela u Evroligi i Partizana u derbiju ABA lige, usledio je novi šok za crveno-bele i treći poraz u pet dana!

Zvezda je imala sjajnu podršku navijača u Berlinu.

1 / 3 Foto: Printskrin

Uskoro opširnije...

TOK MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj - 92:80!

39. minut - 91:76 - Ponovo pogaša Sikma koji je nezaustavljiv večeras.

38. minut - 89:75 - Jovanović sa penala pogađa za Zvezdu.

38. minut - 89:74 - Lako polaganje Šnajdera, Zvezda sve bliža porazu.

36. minut - 85:70 - Davidovac sa penala smanjuje zaistatak, na drugoj strani Gedraitis ubacuje novu trojku.

35. minut - 77:67 - Pogađa Sikma sa penala.

34. minut - 75:65 - Nova trojka za Zvezdu, pogodio je Čović.

32. minut - 73:62 - Trojka Berona!

31. minut - 67:57 - Dobar početak za Zvezdu. Dobrić pogađa za tri poena.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 67:54 - Čović sa penala za kraj trećeg kvartala!

29. minut - 64:49 - Alba sa penala vraća veliku prednost.

28. minut - 62:45 - Nova trojka Albe, loša odbrana Čovića.

27. minut - 59:43 - Nova trojka domaćina, treća Hermansona na meču!

26. minut - 53:40 - Novi koš Sikme, Derik Braun veoma loš u odbrani.

25. minut - 51:40 - Prvi koš Dženkinsa na meču.

24. minut - 49:38 - Prvi koš Zvezde u nastavku, trojka Gifaja!

23. minut - 46:38 - Alba u problemu, ništa ne može da pogodi u nastavku.

21. minut - 46:38 - Drugo poluvreme počinje poenima Lorenca Brauna.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 46:34 - Kraj prvog poluvremena.

20. minut - 44:34 - Kuzmić sa penala smanjuje zaostatak.

18. minut - 42:27 - Nova trojka Gedraitisa koji uništava crveno-bele!

18. minut - 39:25 - Posle greške u napadu Zvezde, Gudraitis pogađa iz kontre. Gavrilović traži tajm-aut.

16. minut - 37:23 - Gedraitis pogađa posle čudnog flutera.

15. minut - 35:21 - Posle košeg pasa Čovića, na drugoj strani pogađa Luk Sikma.

14. minut - 33:19 - Posle duže pauze, zakucava Sikma.

13. minut - 31:19 -Odžo sa penala pogađa za Zvezdu posle jednog teškog faula.

Fudbaleri Herte iz Belina Marko Grujić i Vedad Ibišević gledaju ovu utakmicu sa tribina!

13. minut - 29:15 - Nova trojk za Albu, Zvezda bez poena u nastavku. Tajm-aut Gavrilović.

12. minut - 26:15 - Peta trojka za Albu, sada je pogodio Sikma.

11. minut - 23:15 - Alba sa penala do prvi poena u drugom kvartalu.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 21:15 - Odžo pogađa uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

10. minut - 21:13 - Dobrić pogađa konačno za Zvezdu posle dužeg vremena.

9. minut - 21:11 - Eriksen pogađa novu trojku za domaćina čim je ušao u igru!

8. minut - 16:11 - Nova trojka Hermansona, Alba pogađa sve spolja.

6. minut - 13:9 - Novi poeni Kuzmića iz reketa, pa na drugoj strani Gedreaitis pogađa trojku.

4. minut - 10:7 - Trojka Brauna.

3. minut - 10:4 - Posle krađe pogađa Lazić.

3. minut - 8:2 - Gedraitis sada pogađa, Zvezda u problemu.

2. minut - 6:2 - Prvi koš za Zvezdu ubacuje Ognjen Kuzmić.

1. minut - 6:0 - Luk Sikma pogađa preko Simanića, a onda i Hermanson pogađa trojku u tranziciji.

1. minut - 1:0 - Prvi koš sa penala pogađa Johanes Timan, Zvezda je propustila oba napada.

1. minut - Utakmica je počela!

Trener košarkaša Crvene zvezde Andrija Gavrilović rekao je da je cilj pobeda nad Albom bez obzira na umor i veliki broj utakmica u kratkom periodu.

"Naša je obaveza, bez obzira na već dve utakmice igrane u petak i nedelju, da u svaki meč ulazimo sa željom i namerom da ga dobijemo, tako je i pred utakmicu Berlinu. Znamo kako igra Alba, i u dobrom rasoloženju čekaju ovaj meč jer su pobedili Panatianikos u Atini. Ipak, naš cilj se zna", rekao je Gavrilović za sajt kluba.

Zvezda će sutra od 20.00 gostovati Albi u Berlinu u devetom kolu Evrolige, samo dva dana nakon poraza od Partizana u ABA ligi.

"Ponovo smo u situaciji da imamo jako malo vremena, uz to dodatno i putovanje u Nemačku, kako bismo spremni dočekali utakmicu sa ekipom Albe. Očekuje nas još jedna teška utakmica za čiju pripremu nemamo previše vremena. Iza nas su dva meča u kojima smo bili u igri svih 40 minuta i imali šansu da ih dobijemo, ali i velika potrošnja nakon produžetka sa Asvelom i derbija koji sam po sebi nosi dodatni utrošak energije", kazao je Gavrilović.

Košarkaš crveno-belih Ognjen Dobrić rekao je da će utakmica protiv Albe biti izuzetno težak ispit.

"Moramo da igramo čvrsto u odbrani, kontrolišemo ritam i ne dozvolimo im da igraju i nametnu svoj tempo. Sa druge strane, zaista nemamo puno vremena da se odmorimo i spremimo za ovu utakmicu posle dve fizički vrlo zahtevne utakmice tokom vikenda. Naš cilj pred svaku utakmicu se zna", rekao je Dobrić.

Zvezda neće računati na Stratosa Perperoglua i Džejmsa Gista, dok su u Nemačku otpustovali Derik Braun i Nikola Jovanović.