KRAGUJEVAČKI SPORT

KGSPORT.INFO

Beogradski „studenti“ bolji od kragujevačkih

Kragujevački Ekonomac pretrpeo je poraz na gostovanju beogradskom FON-u, u utakmici 8. kola Prve futsal lige Srbije – 1:4 (1:3). Bio je to osmi poraz aktuelnog šampiona države, kojim je pao na pretposlednju poziciju prvenstvene tabele.

U susretu kragujevačkih i beogradskih „studenata“, uspešniji su bili Beograđani, u čijim redovima se istakao dvostruki strelac Pavle Pešić.

Domaćin je do prednosti došao u 8. minutu topovskim udarcem Marka Stojanovića sa desetak metara, da bi samo nekoliko sekundi kasnije Stefan Aleksić kaznio neoprezno istrčavanje golmana Ekonomca Miloša Milenkovića za 2:0.

U 13. minutu pomenuti Pešić je iz slobodnog udarca sa nekih petnaest metara postigao svoj prvi gol na utakmici i povisio prednost FON-a na 3:0.

Ipak, do odlaska na odmor Kragujevčani su uspeli da ublaže zaostatak posle solo akcije Aleksandra Gavrilovića.

Konačan rezulatat postavio je najbolji akter susreta Pavle Pešić u 37. minutu.

FON – Ekonomac 4:1 (3:1)

BEOGRAD
Dvorana:
„Šumice”.
Gledalaca: 100.
Sudije: Bojan Milić (Kruševac), Željko Stoilkov (Aleksinac) i Branko Galić (Beograd).
Strelci: 1:0 Stojanović u 8, 2:0 Aleksić u 8, 3:0 Pešić u 13, 3:1 Gavrilović u 17, 4:1 Pešić u 37. minutu.
Žuti kartoni: Pešić (FON), Digić (Ekonomac).
Crveni karton: Marinković (trener Ekonomca).

FON: JOSIMOVIĆ, PETRAŠEVIĆ, MAJSTOROVIĆ, ALEKSIĆ, PEŠIĆ, Borisavljević, Milašinović, Lazić, Ristanović, Stojanović, Stanković, Margetić.

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, DIGIĆ, STOJČEVSKI, VASIĆ, MARINKOVIĆ, Radenković, Milivojević, Gavrilović, Tadić, Milosavljević, Dugalić, Milanović.

Sa četiri osvojena boda, podmlađeni tim srpskog šampiona trenutno zauzima pretposlednju, devetu poziciju na tabeli.

Ekonomac će u poslednjoj utakmici pred odlazak na zimsku pauzu ugostiti ekipu niške Kalče.