HRVATI IZ DVOJKE U KECA DO EVROPSKOG PRVENSTVA: Vicešampioni sveta strepeli u Rijeci, a onda nokautirali Slovake (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA EVRO 2020

Fudbal -

Reprezentacija Hrvatske pobedila je Slovačku u Rijeci 3:1 (0:1) i obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo 2020.

Vicešampioni sveta su obezbedili prvo mesto u kvalifikacionoj Grupi E, jer imaju 17 bodova, a ujedno i otpisali Slovačku, koja je ostala na deset bodova.

Za drugo mesto boriće se Vels (11) i Mađarska (12) koji se sastaju u utorak.

Hrvatska je na stadionu "Rujevica" u Rijeci gubila na poluvremenu. Gosti su poveli golom Boženika u 32. minutu.

Međutim, "vatreni" su se razgoropadili u drugom poluvremenu i "nokautirali" rivala.

Hrvatskoj je bio dovoljan i bod za obezbedi učešće na EVRO 2020, ali se nisu zadovoljavali remijem.

Vlašić je doneo izjednačenje u 56. minutu, a samo četiri minuta kasnije Petković je doveo domaćina u vođstvo. Konačan rezultat postavio je Perišić u 74. minutu za veliko slavlje hrvatskih navijača na "Rujevici".

Ranije danas u meču Grupe E, Vels je kao gost savladao Azerbejdžan 2:0.