Kvalifikacije za LŠ: Vojvodina prošla Arkadu posle zlatnog seta

Vreme čitanja: 1min | sre. 13.11.19. | 20:29

Novosađani čekaju rivala u trećoj rundi...

Odbojkaški šampion Srbije - novosadska Vojvodina, plasirala se u treću rundu kvalifikacija za CEV Ligu šampiona, pošto je večeras eliminisala rumunsku Arkadu iz Galacija trijumfom u “zlatnom setu” posle 21 minuta igre - 15:11.

U regularnom toku utakmice, u maloj sali SPC Vojvodina u Novom Sadu, crveno-beli su dobili Arkadu sa 3:1, po setovima 25:20, 21:25, 25:21 i 25:22, nakon 117 minuta igre. Podsetimo, u prvom meču, odigranom u Rumuniji, Arkada je pobedila Vojvodinu sa 3:0 (25:23, 25:17, 25:21), a po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, kao što je to bilo večeras u Novom Sadu.

Izabrane vesti

Novosađani će u trećem kolu kvalifikacija (19 – 21. novembra i 26 – 28. novembra) igrati protiv pobednika dvomeča Šahtjor Soligorsk (Belorusija) – VaLePa Sastamala (Finska). U prvoj utakmici, odigranoj u Minsku, Šahtjor je pobedio sa 3:0 (29:27, 25:22, 25:13). Revanš je na programu sutra (četvrtak, 14. novembar) od 17.30 časova po našem vremenu u Finskoj.