KRAGUJEVAČKI SPORT

KGSPORT.INFO

Prvi poraz košarkaša Radničkog

Košarkaši kragujevačkog Radničkog doživeli su prvi poraz u Drugoj ligi Srbije ove sezone. Kragujevčani su poklekli na gostovanju imenjaku iz Beograda, u utakmici 6. kola80:82 (19:14, 16:21, 20:24, 25:23).

Učenici Igora Todorovića dobro su ušli u utakmicu i prvu četvrtinu okončali sa prednošću od pet poena (19:14).

Na početku druge deonice, Kragujevčani dolaze do maksimalnih „plus osam“ (22:14), ali je domaćin vrlo brzo uspeo da istopi ovaj zaostatak i zahvaljujući raspoloženom Lučiću stigao je do izjednačenja.

Sa rezultatskim egalom otišlo se na poluvreme (35:35), što je nagoveštavalo veliku i iscrpljujuću borbu u nastavku susreta.

Treću deonicu obeležile su česte rezultatske varijacije, a pred početak poslednjeg desetominutnog perioda prednost je bila na strani domaćina (59:55).

Loše je kragujevački tim započeo četvrtu deonicu, pa su popularni „Krstaši“ u 33. minutu došli do dvocifrene prednosti (67:57). U 36. minutu bilo je maksimalnih „plus 14“ za domaće (78:64), ali četa Igora Todorovića nije ni pomišljala da istakne belu zastavu. Serijom 16:3, Kragujevčani su 35 sekundi pre kraja utakmice došli na samo pola koša zaostatka (81:80).

Imali su Šumadinci priliku i za potpuni preokret i pobedu, ali im je nedostajalo sreće, pa su se na kraju radovali Beograđani.

Iskusni Raško Katić bio je najistaknutiji pojedinac u ekipi trenera Igora Todorovića sa 30 poena. Živanović je ubacio 18, a Stevanović i Nedeljković po 14 poena.

U pobedničkom timu dva igrača ostvarila su dabl-dabl učinak. Uroš Lučić je ubacio 20 poena i imao 10 skokova, a Aleksandar Nikolić je brojci od 16 postignutih poena, dodao i 11 uhvaćenih lopti. Dvocifreni u redovima „Krstaša“ bili su i Valjarević sa 16, Lazović sa 11 i Dunđerski sa 10 poena.

BKK RADNIČKI – KK RADNIČKI  82:80 (14:19, 21:16, 24:20, 23:25)

BEOGRAD
Dvorana:
„Slobodan Piva Ivković“
Gledalaca: 200
Sudije: I. Ilić, D. Stamenković, D. Milosavljević

BKK RADNIČKI: Lazović 11 (5 sk), Čepić, Pešić 1, Valjarević 16, Dunđerski 10 (9 as, 4 sk, 4 izl), Perović 3 (5 sk), Lučić 20 (10 sk), Petrović 5, Nikolić 16 (11 sk). Nisu igrali: Virijević, Pavlović i Arsenović. Trener: Goran Vučković.

KK RADNIČKI: Stanković, Jokić, Veljović 4, Stevanović 14 (4 sk), Nedeljković 14 (9 sk), Šućov (6 as), Živanović 18 (6 sk, 6 as), Marković, Katić 30 (4 sk). Nisu igrali: Ilić i Glišović. Trener: Igor Todorović.

Ovim porazom košarkaši Radničkog prepustili su prvo mesto Zemun Fitofarmaciji, koja će biti naredni rival Kragujevčanima, kroz sedam dana u „SBB hali Jezero“.

Izvor i foto: SPD Radnički