MORALO JE I TO DA SE DOGODI: Partizan pao u Evrokupu, Venecija očitala lekciju crno-belima u Beogradu

Srbija Danas
Rašon Tomas
Rašon Tomas / Izvor: MN Press
Iznenađenje u šestom kolu evropskog takmičenja.

Sve ima svoj kraj, pa i serija košarkaša Partizana u Evrokupu. Crno-beli su u šestoj rundi poraženi na svom terenu od Venecije rezultatom 83:69 i upisali prvi poraz u prestižnom klupskom takmičenju. Tim Andree Trinkijerija nije ličio na sebe u duelu sa prvakom Italije, pogotovo u drugom poluvremenu i poraz je bio neminovnost.

Briljirao je Mičel Vat sa 27 poena, dok je u Partizanu najefikasniji bio Rašon Tomas sa 18 poena, što je bio jedini dvocifreni košgeterski učinak u ekipi domaćina.

HAOS ISPRED ARENE: Grobari napravili OGROMNU GUŽVU sat vremena uoči meča sa Venecijom (VIDEO+FOTO)

EVROKUP: Ovo će ZANIMATI Grobare! Meč Lokomotive i Ritasa odlučila je INFARKT završnica!

KOPIRAJU SRBIJU: Hrvati žele da organizuju kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre

Crno-beli su od prvog minuta bili loši u "Areni". Šampion Italije je olako poveo sa 9:0, a onda sredinom uvodne deonice i sa 13:5, što je bio jasan znak treneru domaćina Andrei Trinkijeriju da traži minut odmora. Klub iz Humske se pokrenuo ulaskom centra Vilija Mozlija koji je pokrpio određene rupe u odbrani, dok su u napadu proradili Ognjen Jaramaz i Rašon Tomas.

Trojkama Radeta Zagorca i Markusa Pejdža Partizan se primakao na 16:19 u devetom minutu, što je bio uvod u prvo vođstvo domaćina. Poenima Zanisa Pejnersa Partizan je prvi put poveo u 11. minutu, 22:21. Nekoliko minuta viđena je rezultatska klackalica, a onda se Trinkijerijev tim odlepio na 31:25 posle trojke ofanzivno orijentisanog Tomasa. Venecija je uspela u finišu prvog poluvremena mas krilima Vata (17 poena) da smanji prednost Partizana i na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 39:37.

A, onda potpo u trećoj deonici. Igra Partizana se raspala, domaćin je uspeo da postigen samo devet, a da primi čak 25 poena. Vat je bio nemilosrdan bez promašaja iz igre do kraja treće deonice (9/9 za dva), a posle dvojke Venecija je stigla do ogromnih plus 14, 48:62.

Ni u poslednjoj četvrtini nije bilo "krvi" u redovima domaćina, pa su gosti rutinski održali dvocifrenu razliku.

Partizan - Venecija 69:83 (18:21, 21:16, 9:25, 21:21)

DVORANA: Štark arena.

GLEDALACA: 8.417.

Partizan: Zagorac 7, Pejdž 4, Gordić 8, Parahuski, Jaramaz 9, Miletić, Veličković, Birčević 7, Janković 2, Tomas 18, Pejners 8, Mozli 6 (7sk, 6as).

Venecija: Judanoh 4, Stoun 10, Bramos 9, Tonut, Dej 13, De Nikolao, Filoj 5, Vidmar 3, Čapel 12, Pelegrino, Serela, Vat 27 (11/12 za dva poena, 5sk, 5as).

Evrokup, 6. kolo B grupe

Lokomotiva Kuban - Lijetuvos ritas 82:87

Partizan - Venecija 69:83

Limož - Tofaš (sreda, 20)

The referenced media source is missing and needs to be re-embedded.
MASTERS LONDON: Zna se kada će Đoković odigrati prvi meč (FOTO)

ČEKAJUĆI DUEL SA ZVEZDOM: Kejnu Beograd nije ostao u najlepšem sećanju

U PARTIZANU SU ODLUČUILI: Platiće 1,8 miliona evra za ovog NAPADAČA

ANTIĆ SAVETUJE TUMBAKOVIĆA: Legendarni stručnjak ZNA kako Srbija može do dobrog rezultata

UGOVOR SE BLIŽI KRAJU: Poznata SUDBINA bivšeg ljubimca Grobara!