HRVATI U ŠOKU: Šahtjor oteo  pobedu Dinamu u Zagrebu iz penala u 97. minutu! Građani se sapleli u Bergamu

liga šampiona

HRVATI U ŠOKU: Šahtjor oteo pobedu Dinamu u Zagrebu iz penala u 97. minutu! Građani se sapleli u Bergamu

Fudbal -

Fudbaleri Atalante i Mančester sitija igrali su nerešeno 1:1, dok je Dinamo u Zagrebu igrao 3:3 protiv Šahtjora iz Donjecka u utakmicama četvrtog kola Grupe C Lige šampiona.

Utakmica u Milanu na stadionu San Siro donela je dosta uzbudjenja, a posebno u završnici susreta kada je Siti ostao s desetoricom igrača na terenu pošto je golman Klaudio Bravo koji je prethodno ušao umesto povredjenog Edersona, dobio crveni karton, pa ga je zamenio desni bek Kajl Volker.

Siti je poveo golom Rahima Sterlinga u sedmom minutu, da bi u 43. Gabrijel Žezus promašio jedanaesterac.

Hrvatski fudbaler Mario Pašalić u 49. minutu doneo je izjednačenje Atalanti, a kasnije se ispostavilo da je to bio i konačni rezultat.

Siti je u od 81. minuta igrao s desetoricom igrača, ali Atalanta ipak nije ozbiljnije uspela da ugrozi Kajla Vokera.

Šahtjor je na gostovanju u Zagrebu poveo protiv Dinama u 13. minutu preko Alana Patrika.

Dinamo je ipak uspeo da preokrene i dodje na korak od pobede golovima Bruna Petkovića u 23, Luke Ivanušeca u 83. i Arijana Ademija u 89. minutu.

Kada je delovalo da će meč iti završen trijumfom Zagrepčana, Šahtjor je s dva gola u sudijskoj nadoknadi vremena došao do izjednačenja.

Prvo je Žunior Moraeš u 93. minutu pogodio za 2:3, da bi izjednačenje u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena Tete iz jedanaesterca doneo bod Šahtjoru.

Siti je prvi na tabeli sa 10 bodova, dok Šahtjor i Dinamo imaju po pet, dok je Atalanta poslednja s jednim.

U Grupi A plasman u osminu finala izborio je Pari Sen Žermen koji je sa 1:0 pobedio Klub Briž i tako zadržao maksimalan učinak.

Real Madrid je u drugom meču Grupe A sa 6:0 pobedio Galatasaraj.

U Grupi D Atletiko Madrid pretpeo je prvi poraz ove sezone u Ligi šampiona, pošto je na gostovanju sa 1:2 izgubio od Bajer Leverkuzena.

TOK MEČEVA:

KRAJ MEČEVA

97. minut GOL! Tete šokirao Zagreb

95. minut GOL! Moraes smanjio u Zagrebu

94. minut GOL! Atletiko smanjio strelac Morata

93. minut GOL! Rodrygo upisao het-trik za kraj u Turskoj

89. minut GOL! Ademi povećao vođstvo Dinama

83. minut GOL! Dinamo vodi, strelac gola Ivanušec

81. minut GOL! Benzema za peti gol Reala

81. minut - Siti u Bergamu sa igračem manje, crveni karton je dobio Bravo

79. minut - I Šahtjor nastavlja sa igračem manje, crveni karton dobio je Marlos

74. minut - Dinamo sa igračem manje u nastavku meča, crveni karton je dobio Nikola Moro

55. minut GOL! Voland povećao prednost Leverkuzena

49. minut GOL! Pašalić poravnao u Bergamu

46. minut - Utakmice su nastavljene

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut GOL! I Benzema se upisuje u listu strelaca u Turskoj

41. minut GOL! Poveo Leverkuzen autogolom protiv Atletiko Madrida

25. minut GOL! Petković za izjednačenje na meču sa Šahtjorom

22. minut GOL! Ikardi za vođstvo Parižana protiv Briža

14. minut GOL! Ramos sa penala za ubedljivu prednost Reala

13. minut GOL! Alan za vođstvo Šahtjora

7. minut GOL! Siti vodi protiv Atalante, strelac Sterling

7. minut GOL! Rodrigo povećava prednost kraljevića

4. minut GOL! Real poveo, strelac Rodrigo

1. minut

KRAJ MEČEVA

90+3 minut GOL! Daglas Kosta za vođstvo Juventusa

89. minut GOL! Perišić podebljava prednost Bajerna

81. minut - Ronaldo napustio teren umesto njega u igri je Dibala

69. minut - GOL! Levandovski načeo Olimpijakos

65. minut - Izmena u Juventusu,izašao je strelac prvog gola Remzi u igri je Bitenkur

60. minut - Koman je šutirao iz kaznenog, golman gostiju sjajno odbranio

48. minut - Juventus pripretio iz slobodnog udarca koji je izveo Ronaldo, čuvar mreže domaćih dobro intervenisao

34. minut - Velika šansa za Bajern, Koman je sjajno šutirao posle solo akcije golman gostiju je krajnjim naporom odbio loptu u korner.

12. minut GOL! Mirančuk izjednačio u Moskvi.

4. minut GOL! Juventus vodi protiv Lokomotive strelac Remzi.

1. minut - Utakmice su počele.

Utakmice koje otvaraju današnji program u četvrtom kolu Lige šampiona su Bajern - Olimpijakos i Lokomotiva Moskva - Juventus.

Olimpijakos ide na noge ranjenom Bajernu koji je nakon ubedljivog poraza od Ajntrahta od 5:1 smenio Kovača, pa ekipu vodi pomoćnik Hansi Flik.

Meč u Minhenu igra se u okviru Grupe B, u kojoj vodi Bajern sa devet bodova, a slede ga Totenhem sa četiri, Zvezda sa tri i Olimpijakos sa jednim.

Juventus igra u Moskvi gde traži pobedu da se učvrsti na prvom mestu, dok Lokomotiva pokušava da se umeša u borbu za mesta koja vode u eliminacionu fazu.