Vranjanci pali na severu: Žakula za Dinamov treći poraz u nizu

Vreme čitanja: 1min | pet. 01.11.19. | 19:25

Bačka grabi ka vrhu - 2:0

Derbi severnjaka i južnjaka u Prvoj ligi Srbije pripao je ekipi iz Vojvodine. Bačka je na svom terenu glatko pobedila Dinamo iz Vranja u prvom meču 17. kola – 2:0.

Dinamo je u krizi, potvrdila je to utakmica u Bačkoj Palanki. Ekipa koju vodi Dragan Antić doživela je treći uzastopni poraz u prvenstvu. Najveći krivac za to je Nikola Žakula, vezista Bačke, koji je postigao oba gola na današnjoj utakmici.

Izabrane vesti

Žakula je prvo bio precizan u 23. minutu, da bi pogodio drugi put u 77. minutu, čime je stavio tačku na bilo kakvu neizvesnost. Istina, posao je domaćinu bio znatno olakšan od 37. minuta, kada je Mladen Popović dobio crveni karton i ostavio Dinamo sa igračem manje na terenu.

Bačka u poslednjih pet kola ima tri pobede i samo jedan poraz, a ta dobra serija pogurala je ka samom vrhu tabele.

SRBIJA 2 - 17. KOLO: