• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

LUDILO NA ENFILDU: Liverpul i Arsenal odigrali derbi kakav se NE PAMTI! Palo je DESET golova (VIDEO)

30.10.2019. 22:40
Piše:
Srbija Danas
Mesut Ozil, Divok Origi
Mesut Ozil, Divok Origi / Izvor: Reuters
O ovome će se pričati.

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u četvrtfinale engleskog Liga kupa pobedom nad Arsenalom na domaćem terenu posle penala. U regularnom delu utakmice je viđeno čak deset golova (5:5), a još devet je palo u penal seriji. Jirgen Klop i Unai Emeri su odlučili da ukažu priliku nekim igračima koji su imali slabiju minutažu u dosadašnjem delu sezone, pa su na Enfildu Redsi i Tobdžije igrali veliki derbi u kombinovanim sastavima.

GLEDAŠ DRUGE ŽENE, VARAŠ ME! ĐUBRE JEDNO! Poznata pevačica NAPALA doskorašnjeg fudbalera Zvezde (VIDEO)

OGLASILI SE IZ HUMSKE: Milošević ostaje u klubu, Partizan se izvinio medijima

AUTOGOL KAKAV SE RETKO VIĐA: Peta Vulića i BOMBA Žandera u Popovićevu mrežu (VIDEO)

Liverpul je poveo na samom startu meča autogolom Škodrana Mustafija, ali je Lukas Toreira u 19. minutu poravnao rezultat. Potom je 18-godišnji Arsenalov Brazilac Martineli sa dva pogotka doveo Tobdžije u vođstvo od 3:1, a rezultat je smanjio Džejms Milner sa bele tačke dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Dva gola prednosti Arsenalu je vratio Mejtland-Najls u 54. minutu, ali su preko Okslejda-Čembrlena i Divoka Origija Redsi došli do izjednačenja u narednih osam minuta. Igrao se 70. minut kada je Džozef Vilok ponovo doneo prednost Arsenalu (5:4), ali kada se činilo da je sve gotovo Origi je novim pogotkom, u četvrtom minutu sudijske nadoknade, poravnao na 5:5 i odveo meč u penale.

Penal serija nije bila ništa manje uzbudljiva od regularnog dela utakmice, a rešena je posle deset izvedenih jedanaesteraca. Svi Liverpulovi izvođači su bili precizni, a jedini fudbaler koji nije zatresao mrežu sa bele tačke bio je Dani Sebaljos i to je Arsenal koštalo prolaska u četvrtfinale.

Sve golove sa ove utakmice možete pogledati OVDE.