KRAJ: Iznenađenje na Brdu - Čukarički savladao Partizan

30. 10. 2019. u 15:02

Crno-beli u utakmici domaćeg šampionata izgubili od Čukaričkog na Banovom brdu

КРАЈ: Изненађење на Брду - Чукарички савладао Партизан

Detalj sa meča Foto: N. Paraušić

Doživeo je Partizan i treći poraz u Superligi. Na gostovanju Čukaričkom na Banovom Brdu su izgubili - 2:1 (1:0).

Domaći tim je poveo preko Šapića u 16. minutu, da bi Ivanović sjajnim udarcem iz daljine u 70. minutu poravnao rezultat. Crno-beli su krenuli u napad, a Čukarički je strpljivo čekao svoju šansu i dočekao iz kontre. Brz napad je realizovao Stojanović u 90. minutu za trijumf svog tima.

Čukarički je sada drugi sa 32 boda, dok je Partizan na četvrtom mestu sa 26 poena.

SASTAVI TIMOVA

ČUKARIČKI: Petrović – Ćirković, Šapić, Puškarić, Bogosavac – Docić – Birmančević, Kovać, Kajević, Endijaje – Tedić

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Tošić, Suma, Asano – Sadik.

UTAKMICA JE POČELA

Meč na Banovom brdu je počeo. Prvu šansu je imao Partizan posle kornera, odbrana domaćina je uspela da interveniše.

MAJSTORIJA BIRMANČEVIĆA BEZ NAGRADE

Fenomenalan potez Birmančevića. Sjajnom fintom je izbacio Pavlovića, ušao u kazneni prostor, ali posle centaršuta nije bilo opasnosti po Stojkovića. Nedugo zatim je Sadik ostao na zemlji, žali se da je dobio udarac u glavu. Sudija nije ništa pokazao, a lekarska ekipa je ukazala pomoć napadaču Partizana.

DOBRA ŠANSA ZA SADIKA

Imao je Sadik priliku da u devetom minutu donese prednost Partizanu. Dobro je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je završila tik pored stative.

ŽUTI KARTON ZA PUŠKARIĆA

Prvu opomenu na meču dobio je Puškarić u 12. minutu posle oštrijeg faula na sredini terena.

ČUKARIČKI VODI

GOOOL - Od 16. minuta Čukarički vodi na Brdu. Dobro izveden korner, Stefan Šapić je bio na prvoj stativi i matirao je Stojkovića.

DOMAĆIN NASTAVLjA SA NAPADIMA

I posle postignutog pogotka Čukarički nastavlja sa napadima.

ŽUTI I ZA DOCIĆA

Napravio je Docić faul na Zdjelaru na sredini terena i odmah dobio javnu opomenu.

POKUŠAJ TOŠIĆA

Probao je Zoran Tošić u 31. minutu da poravna rezultat. Šutirao je dobro sa 20-tak metara, Petrović je još bolje reagovao i odbio loptu tako da Asano ne može da pokuša sa šutem.

NAPADI NA OBE STRANE

Napadaju i jedni i drugi, ali bez većih opasnosti pred golom.

POLUVREME NA BRDU

Poluvreme na Banovom Brdu. Čukarički ima minimalnu prednost.

POČELO DRUGO POLUVREME

Drugo poluvreme na Brdu je počelo. Već na startu je došlo do verbalnog sukoba između Tošića i Docića, sudija je pozvao dvojicu igrača i smirio strasti. Usledio je slobodan udarac posle kog je Pavlović loše šutirao.

ČUKARIČKI PRETI IZ PREKIDA

Pripretio je Čukarički iz kornera, ali nije bilo opasnosti za golmana Stojkovića.

STOJKOVIĆ SPASAO GOL

Veoma lepa akcija Čukaričkog, Tedić je dobio povratnu loptu, šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Stojković još bolje intervenisao i sprečio pogodak. Usledila su dva kornera posle kojih je odbrana crno-belih uspela da interveniše.

DUPLA PROMENA MILOŠEVIĆA

Napravio je Milošević duplu izmenu. Umesto Sume i Asana su ušli Ivanović i Šćekić.

PRILIKE ZA PARTIZAN

Mogao je Partizan da izjednači u 64. minutu. Prvo je Natho ubacio loptu u prazan prostor za Miletića, greška odbrane domaćina, ali je Petrović stigao prvi do lopte i sprečio pogodak. Miletić je pao, sudija je odmahnuo rukom. Zatim je Partizan imao još jednu šansu, odbrana Čukaričkog je uspela, uz mnogo sreće, da interveniše.

IVANOVIĆ ZA IZJEDNAČENjE

GOOOL - Fenomenalan pogodak Đorđa Ivanovića u 70. minutu. Sa nekih 20 metara je šutirao snažno i precizno i pogodio dalji ugao.

TREĆA PROMENA MILOŠEVIĆA

Napravio je Milošević i poslednju promenu. Umesto iskusnog Tošića je ušao mladi Lakčević.

PRVA IZMENA U DOMAĆEM TIMU

Prva promena u Čukaričkom. Umesto Ndajea je ušao Vidosavljević.

BIRMANČEVIĆ PRAVI PROBLEME ODBRANI CRNO-BELIH

Birmančević je raspoložen za igru i pravi velike probleme odbrani Partizana. Imao je i manje koškanje sa Zdjelarom, ali je sudija sprečio eskalaciju sukoba.

IVANOVIĆ POKUŠAO, GUŽVA U PETERCU ČUKARIČKOG

Probao je Ivanović glavom, njegov udarac je izblokiran. Posle kornera je došlo do gužve u petercu, ali je jedan do igrača Partizana napravio faul.

ČUKARIČKI PONOVO VODI

GOOOL - Brza kontra Čukaričkog. Luka Stojanović je odlično istrčao, ostao sam i rutinski matirao Stojkovića.

KRAJ MEČA

Kraj utakmice. Sudija je produžio meč za tri minuta, ali igrači Partizana nisu uspeli da stvore ozbiljnu priliku za izjednačenje.