ABA LIGA: Zvezda protiv Mege prekinula seriju poraza (FOTO)

Srbija Danas
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Drugi trijumf crveno-belih u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Železniku Mega Bemaks sa 88:70 (22:19, 22:21, 30:15, 14:15) u četvrtom kolu ABA lige i tako prekinuli niz od dva poraza u regionalnom takmičenju i četiri u svim takmičenjima. Crveno-beli su do drugog trijumfa stigli kontrolišući veći deo utakmice protiv Mege, a ključnu prednost je Zvezda uspela da izgradi u trećoj deonici i obezbedi pobedu, iako je Mega na startu poslednje četvrtine pokušala da zapreti.

PRVI PORAZ: Fenerbahče pao u turskom šampionatu protiv ljutog rivala (FOTO)

REŠIO DA PROGOVORI: Bogdan REKAO SVE o nezadovoljstvu u Kingsima i da li NAPUŠTA Kaliforniju

LETI, LETI, DANGUBIĆ: O SPEKTAKULARNOM zakucavanju Srbina bruji Španija (VIDEO)

Crveno-beli su dobro otvorili meč u Železniku pošto su Lorenco Braun i Simanić pogodili za tri i Zvezde ja vodila 6:0. Usledio je međutim period igre u kojem tim Andrije Gavrilovića nije uspeovao da postigne poene, pa je Mega u 6. minutu stigla i do vođstva 7:6 posle trojke Miškovića. Usledio je period igre kada se igralo koš za koš koji je trajao skoro do kraja četvrtine kada je Zvezda preko penala Odža stigla do šest poena prednosti, ali je Macura trojkom prepolovio minus Mege. Početkom druge deonice ponovo je Zvezda stigla do šest poena prednosti preko Perperoglua, da bi Dobrić povećao vođstvo crveno-belih u 13. minutu 33:25. Uspevali su crveno-beli da održe tu prednost sve do završnice druge četvrtine, da bi Mega uspela kao i na kraju prve deonice da prepolovi taj zaostatak, pa su gosti imali samo četiri poena manjka na velikom odmoru.

Treća deonica krenula je mnogo ozbiljnijom igrom Crvene zvezd u odbrani dok je u napadu sve i dalje funkcionisalo po planu, pa je domaćin već u 22. minutu stigao i do prve dvocifrene prednosti (40:30) poenima Gista sa penala. Kada je jednom otipšla na dvocifrenu udaljenost, Zvezda više nije ispuštala prednost, a razigrao se i Gist koji je lako izlazio na kraj sa odbranom Mege, a trojkama su mu se pridružili Davidovac i Beron i pa su crveno-beli stigli i do 17 poena prednosti (63:47) u 27. minutu, da bi u poslednjih 10 minuta meča Gavrilovićevi izabranici ušli sa vođstvom 74:55. Nije se Mega predavala i poslednju četvrtinu započela je serijom 11-2 i smanjila na 76:66 u 33. minutu. Ipak, crveno-beli su uspeli da zaustave taj nalet Mege i ponovo uspostave kontrolu nad utakmicom održavajući dvocifrenu prednost do samog kraja osiguravši tako trijumf.

CRVENA ZVEZDA - MEGA BEMAKS 88:70 (22:19, 22:21, 30:15, 14:15)