PARTIZANU DOVOLJNO POLUVREME: Crno-beli zaboravili Mančester junajted, pa deklasirali Spartak u Humskoj (VIDEO)

SUPERLIGA

Fudbal -

U 13. kolu Superlige Srbije fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Spartak iz Subotice - 4:0 (3:0)..

Golovima Natha, Sadika i Sume crno beli su sve dileme rešili još u prvom poluvremenu,a konačan rezultat postavio je Ivanović sa penala.

Početak utakmice nije nagoveštavao takav rasplet.

Spartak je krenuo otvoreno ka golu Partizana, a u 11. minutu, Subotičani su tražili penal, kad je po njihovom miišljenu Stojković srušio Miloševića u šesnaestercu crno -belih.

Zatim je Partizan dodao gas,šanse su ređale a propisno se ispromašivao Sadik.

Crno -beli su poveli u 17 minutu kad je nakon akcije Natha i Asana uz asistenciju Sadika Izraelac zatresao mrežu.

Na 2.0 povisio je Sadik u 40 min posle sjajne timske akcije crno -belih.

Sličnu akciju dva minuta kasnije krunisao je Sejduba Suma golom za ubedljivih 3:0.

U drugom poluvremenu Partizan je spustio gas i rutinski održavao prednost.

Četvrti pogodak postigao je Ivanović sa penala u 78 minutu, nakon što je Dokić oborio Pavlovića. i postavio konačan rezultat utakmice

Početkom drugog poluvremena utakmica je na kratko bila prekinuta, zbog skandiranja "grobara" na račun Slaviše Kokeze.

TOK MEČA:

90+2- Utakmica je završena.

88 minut - Šansa za Partizan, Ivanović zavrće loptu na pet metara za Asana , ali Japanac nije uspeo da je zahvati.

78 minut - Sjajna šansa za Spartak, Urošević odnosi loptu sa gol linije i sprečava siguran pogodak.

75.minut - 4:0, penal za Partizan,Dokić ruši Pavlovića , Ivanovićkoji je u igru ušao umesto Sadika desetak minuta ranije, siguran sa kreča.

70 minut - Uspavanka u Humskoj.

64. minut - Pokušaj Miletića glavom posle kornera, pored gola.

56. minut - Pao ritam utakmice, bez prilika ni na jednoj ni na drugoj strani

51. minut - Posle kraćeg prekida zbog sakandiranja grobara Slaviši Kokezi utakmica je nastavljena.

46. minut - Natho ostao u svlačionici, Milošević odlučio da ga odmori.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45.minut - Poluvreme

42. minut. Suma 3:0, još jedna timska akcija Partizana, izigrana odbrana Spartaka , a akciju golom završava Suma.

40.minut - Gol ,Sadik 2:0. Ovo nije mogao da promaši, sjajna akcija Stevanovića i Natha,Sadiku preostalo samo da je ćušne u gol

35. minut. Odlična akcija crno -belih, šut Stevanovića iskosa sa leve strane, sa ivice šesnaesterca, Dokić brani.

29. minut - Miran period utakmice.

25. minut - Spartak se oslobodio pritiska i preti golu crno-belih.

17. minut - 1:0, za Partizan, Natho. Izraelac sjajno asistirao Asanu, čiji šut Dokić brani. Odbijena lopta pogađa Sadika i dolazi do Natha,koji je rutinski plasira u mrežu.

12. minut - Sadik izbegao ofsajd zamku, obišao golmana Subotičana Dokića, i umesto nebranjene mreže pogodio stativu.

11. minut. Stefan Milošević pokušao da iscenira penal,"nagrađen" žutim kartonom, u kontri Sadik sam pred golanom Dokićem, ali je katastrofalno šutirao preko gola.

6. minut - Mirno u Humskoj igra se između dva šesnaesterca.

3. minut - Gosti krenuli ofanzivno, skraćeni korner sa desne strane, Stojković otklonio opasnost.

1. minut - Utakmica je počela

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Natho, Asano, Suma, F. Stevanović - Sadik.

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV: Dokić - Ivančević, Otašević, Tekijaški, Milošević - Marčić, Vidaković - Srećković, Tufegdžić, Denković -

Fudbaleri Partizana doživeli su u četvrtak od Mančester junajteda (0:1) u Ligi Evropa. Partizan je igrao dobro u tom meču, ali nije uspeo da izbegne poraz.

"Izuzetno bitna utakmica za nas. Bez obzira na pohvale posle Mančestera, izgubili smo tri utakmice u nizu na kojima nismo postigli gol. Slaba je uteha što smo igrama i šansama zaslužili više. Rezultati diktiraju dosta toga, brzo će otići u zaborav ako ne krenemo da pravimo dobre rezultate", rekao je Milošević i naglasio.

"Ne smemo da letimo. Od toga što smo ljude vratili na stadion bitnije je što smo ih zadržali, nismo ih razočarali. Fudbal je varljiv, brzo se menja, pogotovo što svake sedmice igramo po dve utakmice.Imamo obavezu više prema tim ljudima", naveo je Milošević i zahvalio navijačima na podršci, rekavši da nijednoj ekipi nije jednostavno da igra u onakvoj atmosferi u Humskoj.

Upitan da li ovakvim modelom igre njegova ekipa može da konkuriše za plasman u nokaut fazu Lige Evropa i titulu u Super ligi, Milošević je odgovorio:.

"I jedno i drugo nije sigurno, ali fudbal nije nauka, nije egzaktan"."Često dva i dva ne moraju da budu četiri, nekad su tri nekad pet. Dužni smo da u svim takmičenjima pružimo maksimum. Ako bude tako procentualno ćemo povećati šanse za uspeh", rekao je on.