Nova vest
Fudbal

Subota, 26.10.2019.

18:45

Bizaran gol Hajduka u pobedi nad Slavenom, gosti se radovali golu, a pogodili – stativu! VIDEO

Fudbaleri Hajduka iz Splita pobedili su u 13. kolu HNL ekipu Slavena sa 2:0, ali o tom drugom pogotku dugo će se pričati.

Izvor: B92

Autor:B92

Photo by Nigel French/PA Images via Getty Images

Reč je možda o jednom od najbizarnijih golova u istoriji hrvatskog fudbala, a postigao ga je Josip Juranović u 74. minutu.

Hajduk je vodio pogotkom Žaira iz 14. minuta kada su gosti posle velike greške golmana Splićana Josipa Posaveca u 74. minutu imali praktično zicer za izjednačenje.

Glavčić je šutirao u prazan gol, ali je golman Splićana nekako uspeo loptu da skrene rukom do stative, dok je on sam završio u mreži.

Igrači Slavena su se počeli da slave izjednačenje, verujući da je Glavčić postigao gol, a slavlju se pridružio i golman Slavena Antonio Ježina.

Otrčao je da slavi sa saigračima, uveren da je 1:1 što je bilo ispisano i na semaforu u živom prenosu.

Međutim, igrači Hajduka su iskoristili zabunu, krenuli u kontru posle čega je Juranović lako postigao gol za 2:0.

"Najbizarniji gol koji sam do sada video. Video sam da je stativa, krenuo u kontru, a oni su slavili. Mi smo to iskoristili i postigli gol", rekao je Juranović po završetku susreta.

Hajduk je posle ove pobede na čelu tabele sa 27 bodova.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.