Košarka

Jokić se nije upisao u prvom poluvremenu, a onda se naljutio

Denver je sezonu počeo pobjedom nad Portlandom sa 108:100, a Nikola Jokić sa dabl-dabl učinkom. I to kako je došao do njega! Kao i uvijek impresivno.

Kako je igrao Nikola Jokić, tako je igrao i Denver. U početku je bilo teško, mučili su se, i tim i njegov najbolji pojedinac, a onda... Onda je uslijedio ples Somborca po terenu kojim je najavljena još jedna blistava sezona.

U prva tri minuta meča, stameni srpski centar je zabilježio tri lične greške i trener ga je naravno, poslao na hlađenje. Nije ga uvodio sve do početka drugog poluvremena. Za to vrijeme, Denver se mučio, timovi su se smjenjivali u vođstvu, a osim Vila Bartona sa 19 poena i Džamala Mareja sa 14 i šest asistencija, nije bilo raspoloženih.

A onda je uslijedila Jokićeva magija! Kako se utakmica rješavala u posljednjoj četvrtini, Nikola je odlučio da stvar uzme u svoje ruke. Rutinski je stigao do 20 poena i 13 skokova. Srbin je zabilježio i dvije asistencije za 24 minuta igre.

Najbolji u Portlandu bio je Damijan Lilard sa 32 poena uz osam asistencija!

Što se ostalih srpskih igrača tiče, na teren su izlazili još samo Nemanja Bjelica u Bogdan Bogdanović sa svojim Sakramentom. Kingsi su izgubili od Finiksa sa 124:95.

Nemanja Bjelica upisao je pet poena, imao četiri uhvaćene lopte, uz dvije asistencije i ukradene za nešto više od 20 minuta na parketu, dok je Bogdan Bogdanović postigao samo dva pogotka. On je imao šut iz igre 1/10 (za tri 0/3), a za 22 minuta u igri notirao je i po dva skoka i asistencije, uz jednu izgubljenu loptu Ekipa Dalasa otvorila je sezonu pobjedom. Bili su bolji od Vašingtona rezultatom 108:100.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Luka Dončić, koji je za nešto više od pola sata igre prikazao sav kvalitet koji poseduje.

Slovenac je postigao 34 poena, imao je devet skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte, uz šest izgubljenih za 33 minuta provedenih na parketu.