Partizanu prvi derbi rukometaša u sezoni

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.10.19. | 19:52

Crno-beli slavili 28:25 i ostali bez trenera Butulije

Prvi rukometni večiti derbi pripao je Partizanu. Nije bilo čak ni gusto, crno-beli su bili bolji tim od Crvene zvezde od početka do kraja meča, pa su rutinski upisali nove bodove, koji će ih pomeriti iz donjeg doma tabele Arkus lige – 28:25 (17:13).

I pored vredne pobede, ostale su pomešane emocije igračima i navijačima Partizana, jer je ovo ujedno bila i oproštajna utakmica za trenera Bojana Butuliju, koji odlazi u Rumuniju, gde će preuzeti ekipu Rešica.

Izabrane vesti

Što se tiče derbija, Zvezda je povela sa 1:0 i to je bilo njeno prvo i poslednje vođstvo. Partizan je preokrenuo na 3:1 i sve do pred kraj prvog poluvremena je držao razliku od gola do tri prednosti, da bi uspeo da dođe i do „plus četiri“ posle 30 minuta igre.

Nastavak nije doneo ništa novo, Partizan je bio bolji tim, držao je vođstvo, mada je Zvezda uspela da zapreti u 55. minutu, kada je serijom 3:0 prišla na 24:23.

Usledio je odgovor crno-belih od 3:0, do 27:23, čime je pitanje pobednika prvog derbija u sezoni rešeno.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Milomir Radovanović iz Partizana sa devet golova, a pratio ga je Nemanja Živković sa šest. Kod Zvezde istakli su se Ivan Rajičević i Nikola Lazić sa po šest pogodaka.