BIĆE LUDA BORBA ZA TITULU: Astana slavila u DERBIJU SEZONE! Srbin zatresao mrežu

Srbija Danas
FK Astana
FK Astana / Izvor: Profimedia

Odličan meč u Kazahstanu.

Fudbaleri Astane savladali su Kairat u derbiju sezone u kazahstanskog prvenstva rezultatom 3:1 na svom terenu. Ceo meč za domaći tim odigrao je Antonio Rukavina, a i za goste je 90 minuta u igri proveo srpski internacionalac Rade Dugalić koji je postigao i utešni gol za ekipu iz Almatija.

ENGLEZI PIŠU SAMO O RASIZMU: Sramna najava engleskih medija za meč Partizan - Mančester junajted

PRE OSAM GODINA JE KUPIO GROBARE ZA SVA VREMENA: Evo gde je i šta radi danas Kleo (FOTO)

DAN POSLE PORAZA OD PARNOG VALJKA: Oglasio se trener Mornara!

Astana je povela već u osmom minutu preko Marina Tomasova, a prednost je udvostručio Sergej Kižničenko na isteku jednog časa igre. Nadu Kairatu je vratio Dugalić u 69. minutu, ali ju je ugasio Rangelo Janga koji je u četvrtom minutu sudijske nadoknade postavio konačan rezultat.

Ovom pobedom Astana je zauzela pol-poziciju u trci za titulu prvaka. Naime, Antonio Rukavina i njegovi saigrači sada imaju dva boda zaostatka u odnosu na Kairat, ali im je ostalo da odigraju četiri utakmice do kraja prvenstva, a ekipi iz Almatija jedna manje.

Podsetimo, Astana se nalazi u grupi L Lige Evrope sa Partizanom i posle dva kola je bez bodova prikucana za dno tabele.