22:39
Izvor: Sportske.net

Pobeda Juventusa protiv Bolonje.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je uspeo da savlada Bolonju na svom terenu u okviru 8. kola italijanskog prvenstva rezultatom 2:1 (1:1).

Sve je bilo u senci pojavljivanja Siniše Mihajlovića koji je večeras vodio ekipu, iako je pre tri meseca objavio da boluje od leukemije. Dobio je na samom startu utakmice neverovatan aplauz od strane domaćih navijača, ali i igrača i trenera.

Kristijano Ronaldo je već nakon 19 minuta doveo domaćina u prednost, fantastično je prošao po desnoj strani, šutirao u bliži ugao i pogodio za 1:0.

Bolonja se nije predavala.

Igrao se 26. minut kada je lopta preko Mbajea stigla do Danila koji fantastičnim udarcem vara Bufona.

Gosti su imali povoljan rezultat sve do 54. minuta kada Miralem Pjanić rešava utakmicu, dobio je loptu na 15-ak metara od gola, fantastičnim udarcem je poslao loptu u donji levi ugao za konačnih 2:1.

Juventus bolji i nakon ovog gola, imali su par prilika, Iguain je propustio jednu, drugu Kristijano Ronaldo, ali je rezultat ostao isti.

Ipak, najbolju priliku do kraja meča imala je Bolonja, Đanluiđi Bufon je uspeo senzacionalno da odbrani i da spasi tri boda.