17. oktobar  2019. 05.55  →  23.04 | Izvor: FoNet

Beron promašio pobedu u Tel Avivu, poraz Zvezde posle produžetka

TEL AVIV -

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u trećem kolu Evrolige na gostovanju u Tel Avivu od Makabija posle produžetka sa 84:69 (24:13, 15:17, 16:17, 12:20 - 17:2), nakon što su u dodatnih pet minuta postigli samo dva poena.

Crveno-beli su očajno ušli u utakmicu i posle nekoliko minuta Makabi je vodio sa 15:2 i tek tada su izabranici Milana Tomića počeli da igraju i da polako smanjuju prednost domaćina.

Uložili su ogroman napor da izbegnu poraz i u finišu su uspeli da izjednače, a imali su i napad za pobedu, ali je Bili Beron promašio.

U produžetku se očekivala velika borba, ali su igrači Crvene zvezde ponovo neobjašnjivo prestali da igraju i na kraju su umesto pobede doživeli ubedljiv poraz.

Drugi poraz u Evroligi Zvezda je pretrpela najviše zbog očajnog šuta za dva poena, jer su njeni igrači iz 34 pokušaja bili precizni samo 11 puta.

Crveno-beli su imali veliku priliku da iznenade izraelskog velikana, pogotovo zbog toga što je Makabi promašio 11 od 26 slobodnih bacanja, ali je sa tako lošim šutem to bilo nemoguće.

Makabi: Brajant 2, Vilbekin 16, Ejsi 2, Hanter 8, Kaspi 15, Avdija 2, Dorsi 3, Dibartolomeo 2, Volters 15, Koen, Blek 11, Zusman 8.

Crvena zvezda: D. Braun, Čović 6, L. Braun, Perperoglu 18, Davidovac 7, Lazić 2, Faje 7, Beron 8, Dobrić 10, Gist 2,Dženkins 6, Odžo 3.