Fudbal

Hrvati remizirali sa Velsom, plasman na Euro traže na Rujevici

Fudbalska reprezentacija Hrvatske u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Euro odigrala je 1:1 protiv Velsa u Kardifu.

Do vođstva Hrvatska je stigla golom Nikole Vlašića u devetom minutu. Brekalo je napravio pola posla, ušao je u 16 metara, dodao je Petkoviću, a ovaj je odmah proslijedio do Vlašića koji precizno pogađa.

Vels stiže do poravnanja u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Hrvatski reprezentativci su stali jer su očekivali da će Bjorn Kujpers dosuditi faul nad Mateom Kovačićem kojeg je pokupio Dejvis. Ali, holandski sudija ostao je nijem, a loptu je dobio Bejl koji je prošao kroz obranu i hladno matirao Livakovića.

Do kraja utakmice nije bilo golova pa su oba tima uknjižila po bod. Time su Hrvati propustili da se se već večeras plasiraju na Evropsko prvenstvo.

Hrvatska će plasman na kontinentalni šampionat tražiti na Rujevici protiv Slovačke 16. novembra.

U toj utakmici "kockastima" će biti dovoljan barem bod za plasman na Euro.