Veliki remi Norvežana kao opomena za Srbiju: Ne smemo da ih potcenimo (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 12.10.19. | 22:38

Sjajna selekcija Larsa Lagerbeka osvojila vredan bod protiv Španije u Oslu - 1:1

Ako neko misli da će potencijalni baraž okršaj sa Norvežanima za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine biti puka formalnost za Orlove Ljubiše Tumbakovića neka to komotno zaboravi već sada. Ovakvoj Norveškoj se ne preti i ovakva se Norveška mora poštovati. To pokazuje i činjenica da je večeras uzela veliki bod protiv favorizovane Španije u Oslu (1:1), a onaj ko je gledao meč mogao je sam da se uveri da nas čeka ozbiljan posao ukoliko nam budu rivali u doigravanju.

Čeka nas tim koji ne pleni kvalitetom (samo je Edegard tu objektivno majstor), ali koji je sastavljen od vrednih trkača koji igraju disciplinovano i u svakom trenutku znaju svoje zadatke na terenu. Ukalupljeni u formaciju 4-4-1-1, sa gustim blokom koji je namučio i jednu od najboljih reprezentacija sveta, Norvežani su se pokazali kao "tvrd orah".

Izabrane vesti

Uostalom, sveli su u prvom delu Crvenu furiju na svega nekoliko bezopasnih udaraca po gol domaćina, a mogli su i da povedu u 22. minutu kada je Kepa odbranio opasan pokušaj Džoša Kinga. Zaspali su puleni Larsa Lagerbeka početkom drugog dela, što je Saul znalački kaznio za vođstvo Španaca, ali su i posle primljenog gola igrali otvoreno i pokušavali da se vrate u meč.

Najbolje priliku propustili su u jeku ofanzive u 72. minutu kada su gosti izbloklirali udarac Selnaesa sa oko 11 metara. Norveška je dominirala u završnih 20 minuta i pokazala da može da igra ravnopravno sa najjačima, a i njen glavni napadač Džošua King propustio je dobru šansu u trku u 78. minutu. Primetno je bilo da je Norveška dobila krila ulaskom Serlota, bivšeg napadača Kristal Palasa koji sada igra u Turskoj i koji je dosta promenio izgled igre domaćina u napadu.

Nagrađeni su Norvežani za sav trud u samoj završnici kada je Kepa nesmotreno udario u desnog beka i kapitena domaćih Elabdeluija, a glavni arbitar Oliver iz Engleske odmah pokazao na belu tačku. Džošua King je bio precizan i zaslužio je igrom večeras taj gol, pa je vredan bod ostao u Oslu. Potpuno zasluženo.

Španija, koja se u samoj zavšnici branila i na kraju poklekla, remijem je pokvarila perfektni niz od šest pobeda u kvalifikacijama i propustila šansu da se koliko večeras pridruži Belgiji i Italiji u vozu za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Mladi selektor Roberto Moreno je večeras promešao karte, pružio šanse nekim igračima koji je ređe dobijaju, a zanimljivo da je posle 99 godina, odnosno 699 utakmica prvi put izveo startnih 11 u kojima su svi igrači bili iz različitih klubova.

U istoj grupi Švedska je na Malti rutinski slavila sa 4:0 čime se vratila na drugo mesto ove grupe ispred Rumunije koja ima bod manje. Velika će se borba voditi u preostala tri kola za drugo mesto, a odgovoru ko će sa Crvenom furijom na EURO mogli bismo da se približimo za koji dan (15. oktobra) kada se budu sastali Švedska - Španija i Rumunija - Norveška.