NORVEŽANI BEŽE OD ORLOVA: Skandinavci šokirali Španiju u 92. minutu, Italija overila učešće na EP (VIDEO)

KVALIFIKACIJE

Fudbal -

Reprezentacija Italije je pobedom nad Grčkom 2:0 overila učešće na Evropskom prvenstvu 2020.

Golove za "azure" na stadionu "Olimpiko" u Rimu postigli su Žoržinjo iz penala u 63. minutu i Bernardeski u 78.

Italijani će se, posle preskočenog Svetskog prvenstva u Rusiji, ponovo naći na velikom takmičenju.

U isto vreme Lihtenštajn i Jermenija su igrali 1:1, dok je ranije danas BiH savladala Finsku 4:1.

Italija je sa svih sedam pobeda prva u Grupi J (21 bod), slede je Finska sa 12, BiH i Jermenija sa po deset, Grčka sa pet i Lihtenštajn sa jednim.

U utorak se sastaju Lihtenštajn - Italija, Finska - Jermenija i Grčka - BiH.

Španci su bili nadomak pobede u Norveškoj, ali je domaćin došao do izjednačenja i boda u sudijskoj nadoknadi vremena - 1:1.

"Crvena furija" je povela preko Saula u 47. minutu, a izjednačio je King iz penala u 92. minutu.

Španija je ostala lider grupe, dok su Norvežani produžili nadu u direktan plasman na EVRO 2020, čime bi izbegli duel sa Srbijom u baražu u martu sledeće godine.

U Grupi F odigrana su još dva meča. Švedska na Malti (4:0) i Rumunija na Farskim Ostrvima (3:0) zabeležili su očekivane pobede, pa tabela sada izgleda ovako: Španija 19, Švedska 14, Rumunija 13, Norveška deset, Malta tri, Farska Ostrva bez bodova.

U utorak igraju: Švedska - Španija, Rumunija - Norveška i Farska Ostrva - Malta.

Ranije danas u Grupi D Danska je pobedila Švajcarsku 1:0, dok su Gruzija i Republika Irska igrale bez golova.