MITAR DONEO POBEDU SRBIJI: Rovoska BORBA u Kruševcu odlučena u samom FINIŠU (VIDEO)

Srbija Danas
Srbija - Paragvaj
Srbija - Paragvaj / Izvor: Srbija Danas
Proba za Orlove pred nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Fudbaleri Srbije savladali su Paragvaj na prijateljskom meču u Kruševcu minimalnim rezultatom. Gosti su dobar deo drugog dela igrali sa igračem manje, pošto je Almiron zaradio drugi žuti karton u 53. minutu, zbog simuliranja. Meč je rešen u samoj završnici, u 90. minutu kada je na centaršut Rodića pogodio Aleksandar Mitrović i doneo trijumf.

Gosti su odigrali dobro prvo poluvreme, ali je najbolju šansu imao Dušan Tadić koji je u 25. minutu pogodio prečku. Nakon isključenja Almirona preuzeli smo inicijativu, ali nismo stvorili veliki broj šansi, sve do same završnice.

Srbiju u ponedeljak od 20:45 očekuje nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, gostovanjem u Litvaniji. Naša reprezentacija, nakon poraza od Ukrajine i Portugala ima samo teoretske šanse da se putem kvalifikacija plasira na prvenstvo Evrope, ali će izabranici Ljubiše Tumbakovića imati priliku da se plasiraju kroz baraž koji je na programu u martu.

Tok meča iz Kruševca mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

PRIZNANJE ZA SRĐANA JOVANOVIĆA: UEFA nagradila jednog od najboljih srpskih sudija

GROBARI SU OVO SA NESTRPLJENJEM ČEKALI: Definitivno poznato hoće li Pogba igrati u Humskoj (FOTO)

SVE UKAZUJE NA TO: Jović napušta Real? Evo i zbog koga! (FOTO)

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Goool! Odličan centaršut Rodića i sjajna reakcija Mitrovića koji je u samom finišu doneo pobedu Srbiji!

85. minut
Rockov menja Rajkovića na golu Orlova.
84. minut
Sančez je zamenio "požutelog" Gonzalesa.
80. minut
Žuti karton je zaradio Gaćinović.
75. minut
Veoma spor ritam u drugom poluvremenu, Srbija ne uspeva da iskoristi prednost igrača voše i stvori neku ozbiljniju šansu.
74. minut
Novi žuti karton za Denisa Gonzalesa.
71. minut
Leskano je zamenio Sanabriju.
68. minut
I Vilasanti je dobio javnu opomenu.
66. minut
Dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije. Rodić je zamenio Mladenovića, a Milunović Kolarova.
65. minut
Mitrović se našao u dobroj situaciji pred golom gostiju, ali je Gomez izbacio loptu u korner.
63. minut
Solidna akcija Srbije po desnoj strani, ali je posle pokušaja Gobeljića lopta otišla u gol-aut.
60. minut
Novi pokušaj Ljajića, ali još jednom neprecizno.
59. minut
Espinoza menja Paredesa u redovima gostiju.
53. minut
Almiron je dobio drugi žuti karton zbog simuliranja penala nakon duela sa Stefanom Mitrovićem, pa gosti ostaju sa desetoricom na terenu.
51. minut
Javna opomena za Gomeza.
47. minut
Prvi pokušaj u drugom poluvremenu delo je Adema Ljajića, ali je lopta otišla pokraj desne stative gola Paragvaja.
46. minut
Selektor Srbije, Ljubiša Tumbaković, odličio je da napravi dve izmene. Na poziciji desnog beka, Miletića je zamenio Gobeljić, dok je Saša Lukić ušao u igru umesto Luke Milivojevića.

2. poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Paragvaju je u potpunosti pripala završnica prvog dela. Kolarov je u poslednjoj sekundi intrvenisao ispred Sanabrije, nakon odličnog prodora Riverosa. Srećom, nema promene rezultata.
43. minut
Žuti karton je dobio Almiron zbog prigovora.

41. minut
Dve velike šanse za goste. Najpre je Rajković odlično intrvenisao, a zatim je gostima poništen i gol zbog prekršaja nad Kolarovim. I dalje bez golova.
38. minut
Odličan pas Maksimovića, kojim je "izbacio" Miletića po desnom boku. Bek naše reprezentacije je pokušao da centrira iz izgledne pozicije, ali je delimično izblokiran, pa je lopta postala lak plen golmana gostiju.
37. minut
Rovovska borba u Kruševcu, Srbija pokušava uglavnom po desnom boku, a Paragvajci iz kontranapada. Međutim, mreže i dalje miruju.
33. minut
Novu polušansu je imala Srbija, ali je posle dobrog poteza Mitrovića usledio nesporazum Radonjića i Gaćinovića, i dalje bez golova "pod Bagdalom".
29. minut
Almiron je imao novu šansu za goste. Usledio je korner nakon koga su se sudarili Gomez i Rajković, pa je Slovenac prekinuo meč.
25. minut
Ljajić pogađa prečku! Razoran udarac Adema, a lopta se od jačine šuta od prečke odbila duboko u polje, velika sreća za golmana Fernandeza.
23. minut
Novi dobri driblinzi Radonjića po desnom boku posle kojih je pronašao Ljajića, ali on se nije dobro snašao pa je propala polušansa Orlova.
20. minut
Gaćinović se žali na povredu, posle duela sa jednim Paragvajcem koji ga je zakačio po licu. Meč je nastavljen.
19. minut
Veoma tvrd meč u Kruševcu, Paragvajci se sve više orijentišu na kontranapade, ali naši ne uspevaju da pronađu put do gola gostiju.
15. minut
Srbija polako uspostavlja terensku ravnotežu, Radonjić je prošao po desnoj strani i ubacio u peterac, ali je odbrana Paragvaja otklonila opasnost.
8. minut
Riveros je uputio novi udarac ka našem golu, ali je Rajković lako intrvenisao.
7. minut
Nova šansa za goste. Almiron je pronašao Denisa Gonzalesa koji nije dobro šutirao sa 16 metara, pored dvojice naših igrača. Paragvajci su bolje započeli susret.
5. minut
Prva šansa pred golom Orlova. Sanabrija je zamalo zakasnio na ubacivanje sa desne strane, da je zahvatio loptu kako je želeo ti bi bila stopostotna šansa za Paragvaj. Ostaje 0:0.