Voždovac zaustavio zahuktali Partizan

Fudbaleri Voždovca savladali su Partizan sa 2:1 u Humskoj u poslednjem meču sedmog kola Linglong superlige Srbije.

Partizan je napadao, Voždovac se branio. Gost je iskoristio svoju šansu iz jedanaesterca. U foto-finišu meča prvo je domaćin uspeo da izjednači, da bi četiri minuta kasnije gost ponov postigao gol i odneo sva tri boda iz Humske. Nakon ovog kola crno-beli sa 23 boda zaostaju četiri za vodećom Crvenom zvezdom. Voždovac je sakupio 17 i nalazi se na sedmom mestu.

Partizan je od samog starta napao, ređale su se šanse pred golom Voždovca, ali je golman Ilić izlazio kao pobednik. Usledio je prvi ozbiljniji napad gostiju, izigrana je odbrana crno-belih. Nemanja Nikolić je bio u duelu sa Stojkovićem i sudija je to okarakterisao kao najstrožu kaznu. Crno-beli su burno negodovali, sudija je ostao neumoljiv.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je upravo Nemanja Nikolić i tako doneo svom timu prednost u 28. minutu.

Usledila su dva prekida igre zbog navijača Partizana. Prvo zbog bacanja baklji na teren. Potom i zbog uvredljivih skandiranja protiv Predsednika FSS Slaviše Kokeze i Predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Zbog toga je prvo poluvreme produženo za devet minuta.

Do odlaska na odmor crno-beli su imali još nekoliko izglednih prilika, ali golman Ilić je bio na visini zadatka.

Ista slika i u nastavku. Crno beli su konstantno pretili, Voždovac se grčevito branio i tražio novu šansu iz kontranapada. Umalo jedna takva prilika nije dovela do povećanja prdnisti, golman Stojković je uspeo da sačuva svoj gol.

Stvorili su crno-beli još nekoliko šansi, ali večaras odlični golman Ilić je uspeo da sačuva svoju mrežu.

Crno-beli do izjednačenja stižu u prvoj minuti nadoknade vremena. Fantastičan centartšut Natha sa desne strane, na suprotnoj je bio Pavlović i glavom smestio loptu u mrežu Ilića.

Partizan je potom krenuo po sva tri boda, ali četiri minuta kasnije Voždovac je došao do kompletnog plena. Napad gostiju, usledio je centaršut sa leve strane, Šehović loše prima loptu na sredini peterca, ona dolazi do Devića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Crno-beli nisu imali vremena za popravni pa je gost odneo sva tri boda iz Humske.

Tok meča:

20.09 – Kraj meča. Partizan - Voždovac 1:2 (0:1)

20.08 – GOOOL! Voždovac ponovo vodi - 1:2. Dević koristi veliku grešku Šehovića i postiže pogodak.

20.04 – GOOOL! Partizan dolazi do izjednačenja, 1:1. Sjajan centaršut Natha sa desne strane, na suprotnoj strani pronalazi PAvlovića, koji u trku gravom smešta loptu u mrežu. Igrao se prvi minut nadoknade vremena.

20.02 – Pokušao je i Natko sa distance, šutirao je sa oko 23 metra, ali je golman Ilić uhvatio loptu.

20.00 – Šansa i na drugoj strani Daničić se našao oči u oči sa golmanom Stojkoviće, koji izlazi kao pobednik.

19.57 – Ponovo je Marković oprobao šut ovog puta sa distance, lopta odlazi preko gola.

19.55 – Marković je bio u izglednoj prilici na veloj strani, ali njegov šut sa oko 12-13 metara završio je kraj suprotne stative.

19.49 – Nastavlja Partizan sa napadima, ali za sada bez promene rezultata.

19.37 – Velika šansa za Voždovac. Mašović je lako pedriblao Ostojića u kaznenom prostoru, ali potom je napravio korak više i Pavlović je izblokirao njegov šut.

19.25 – Opsada gola Voždovca, ipak crno-beli nisu uspeli da izjednače. Svoje šanse prpustili su, pre svih, Marković i Tošić.

19.01 – Završeno je prvo poluvreme, Voždovac nakon 45 minuta vodi sa 1:0.

18.55 – Nekoliko puta sjajno interveniše Ilić. Pokušavali su redom Pavlović, Marković i Ostojić, ali promene rezultata nema.

18.48 – Nastavljena je utakmica...

18.43 – Meč je prekinut u 38. minutu, zbog bakljade i transparenata domaćih navijača.

18.33 – GOL! Voždovac vodi od 28. minuta, Nemanja Nikolić je sigurno izveo penal i zatresao mrežu domaće ekipe.

18.32 – Penal za Voždovac, velika greška odbrane Partizana, nakon koje Stojković ruši jednog fudbalera gostiju. Prema mišljenju sudije Markovića, dosuđen je jedanaesterac i žuti karton Partizanovom golmanu.

18.27 – Pavlović je oprobao udarac glavom sa peterca, nakon centaršuta Tošića, ali dobra odbrana golmana gostiju Ilića.

18.26 – Dvadesetak minuta igre je prošlo, za sada uzbuđenja uglavom ispred gola Voždovca. Ilić je sjajno odbranio udarac Tošića iz slobodnog udarca.

18.05 – Počeo je meč na stadionu u Humskoj.

18.00 – Poznati su sastavi timova:

Partizan: Stojković - Brežančić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Šćekić, Natho - Tošić, Marković, Stevanović - Asano.

Voždovac: Ilić - Lasickas, Cvetković, Mikić, Hajdin - Nikolić, Purtić - Stanisavljević, Zličić, Mašović - Stojčev.