Fudbal

Nedelja, 06.10.2019.

16:59

Prečka spasla Mihajlovićevu Bolonju, VAR razočarao Džeka i Kalinića

Fudbaleri Bolonje i Rome odigrali su nerešeno rezultatom 2:2 u sedmom kolu italijanske Serije A.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Marco Rosi/Getty Images

Bolonja je dva puta vodila na domaćem terenu, ali ostala bez pobede u povratku Siniše Mihajlovića na klupu te ekipe.

Domaćin je poveo preko Krejcija u 21. minutu, da bi neumoljivi Imobile izjednačio samo dva minuta kasnije.

Rodrigo Palasio je doneo novu prednost Bolonji, ali je Imobile ponovo bio precizan i u 40. minutu ponovo izjednačio.

U 52. minutu krenulo je veliko slavlje na stadionu "Renato Dal'Ara", kada je Svanberg zatresao mrežu gostiju. Ipak, usledila je pomoć VAR tehnologije i poništavanje gola.

Lacio je ponovo zakomplikovao sebi život u 60. minutu kada je Leiva dobio drugi žuti karton, ali mu je istom merom uzvratio Gari Medel. Sudija je bio neodlučan, pozvao je VAR, a onda vezistu Bolonje isključio sa meča.

Izgledalo je kao da će se meč završiti nerešenim rezultatom, a onda je Palasio, strelac drugog gola, skrivio penal, u 87. minutu.

Imobile je bio van terena, pa je odgovornost preozeo Korea, koji nije uspeo da iskoristi najstrožu kaznu pogodivši prečku, te je ostalo 2:2.

Srpski vezista Sergej Milinković-Savić proveo je svih 90 minuta na terenu za Rimljane.

Roma nije uspela da dođe do pobede u neizvesnoj završnici protiv Kaljarija, na domaćem terenu – 1:1.

Gosti su poveli iz penala u 26. minutu preko Žoaa Pedra, ali je "vučica" izjednačila pet minuta kasnije kada je Kepiteli postigao autogol.

Na ovom meču nije viđeno previše dobrog fudbala i prilika. U drugom poluvremenu desila se samo jedna prilika do gola, kada je Zaniola zaustavio Olsen.

Najzanimljivija situacija desila se u nadoknadi vremena. Džeko je maestralno spustio loptu hrvatskom napadaču Nikoli Kaliniću, a on se ušetao u gol protivnika.

Slavija je Roma dosta dugo, ali je sudija dobio informaciju da iz VAR sobe da je tokom akcije kod gola napravljen faul, pa je pogodak poništen.

Atalanta je potvrdila odličnu formu i savladala Leče sa 3:1 na domaćem terenu.

Već posle prvih 45 minuta bilo je 2:0, a strelci su bili Zapata i Gomes.

Na 3:0 povisio je Gosens, da bi počasni gol za goste postigao Lućoni u završnici.