Festival fudbala na Enfildu! Salcburgova deca isprepadala šampiona, šteta što primaju više nego što daju... (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 02.10.19. | 22:56

Liverpul vodio 3:0, Austrijanci došli do 3:3, ali je Salah rešio

Odavno neko nije tako isprepadao Liverpul u Ligi šampiona na Enfild Roudu kao sjajni Salsburg večeras. Tamo gde je sa 4:0 progutana moćna Barselona, fenomenalna deca austrijskog šampiona su došla da se nadigravaju, da napadaju i da stave na muke šampiona Evrope. I uspeli su jer su zaslužili poštovanje velog fudbalskog sveta.

Liverpul je pobedio 4:3, ali daleko od toga da mu je bilo lako. Čak ni vođstvo od 3:0 posle pola sata igre nije bilo dovoljno Redsima da zatvore utakmicu. Čudesni Salcburg je uspeo da dođe do 3:3, da u međuvremenu baci na zadnjicu i najboljeg defanzivca današnjice Virdžila van Dajka, ali ne i da zaustavi Liverpulov ofanzivni arsenal. Međutim, ako postoji poraz na koji treba biti ponosan i nastaviti dalje uzginute glave, onda je to ovaj Salcburgov.

Izabrane vesti

Jirgen Klop je maksimalno ozbiljno shvatio ekipu koja je bila hit prvog kola i spakovala šest komada Genku. Izveo je najjaču postavu koju je imao na raspolaganju iako ga za vikend čeka neugodni Lester. I delovalo je da će završiti priču po idealnom scenariju i odmoriti neke igrače u drugom poluvremenu.

Za nešto više od pola sata igre, Liverpul je došao do 3:0. Mane je izbegao ofsajd zamku i bio neumoljiv, potom je „ludi“ Robertson pretrčao ceo teren, istrčao fenomenalnu kontru i stigao da golom iz peterca završi akciju koju je započeo posle Trentove asistencije, a onda je triling Mane – Firmino – Slah doneo i treći gol.

Međutim, Salcburg je došao da igra fudbal i nije odustajao ni pored tri komada u mreži. Tim sa tek nekoliko iskusnih igrača i čak sedmoricom startera mlađih od 24 godine je pokazao fudbalski bezobrazluk za divljenje. Koreanac Hvang je pred kraj poluvremena poslao Van Dajka po  burek i zakucao loptu u mrežu. A onda je na početku drugog poluvremena asistirao Japancu Minaminu za drugi gol. Trener Marš je osetio da su njegovi momci dobili krila i ohrabrio ih je uvođenjem tinejdžerske senzacije Halanda u igru, a čudesni Norvežanin mu je vratio posle samo tri minuta na terenu! Opet je zaspala odbrana Liverpula, a Haland posle sjajnog kretanja postigao četvrti gol u Ligi šampiona.

Mirisalo je na senzaciju na Enfildu, ali prvak Evrope je ipak ona najviša klasa. Najmanji kiks i loše ispucavanje gostiju je iskoristio Salah da na asistenciju Firmina „sruši sneška“ hrabrim Bikovima. Pokušavali su gosti još jednom da se vrate, gurali loptu napred, ali Enfild je mesto gde se druga šansa ne dobija...

Liverpul je došao do tri boda teže nego što se očekivalo, a Salcburg je dobio vrednu lekciju pred dvomeč sa Napolijem u kojem će pokazati da li je zreo da eliminiše nekog favorita u Ligi šampiona.