Partizan da se pričuva Lodžeskog, Tofaš savladao Limož

Vreme čitanja: 2min | sre. 02.10.19. | 20:52

Turski klub prikazao ozbiljnu igru na otvaranju Evrokupa

Kako stvari stoje, Partizan će u ovogodišnjem izdanju Evrokupa imati veoma ozbiljan test u Turskoj. Prošle godine crno-beli igrali su sa Turk Telekomom, a ove će na gostovanje Tofašu koji je večeras na domaćem terenu veoma ubedljivo savladao francuski Limož rezultatom 84:71.

Već od samog početka meča, turska ekipa preuzela je kontrolu nad utakmicom. Poenima Lodžeskog i Filipa, brzo se odlepila od Francuza i korak po korak došla do dvocifrene prednosti. Pokušali su košarkaši Limoža da koliko-toliko uzvrate u reketu, ali im to jednostavno nije polazilo od ruke, pa je nakon deset minuta košarke na semaforu pisalo 25:15.

Izabrane vesti

Na početku druge četvrtine činilo se da Limož nezadrživo grabi ka ponoru. Nakon novih poena Mustafe, Tofaš se odlepio na velikih 14 poena prednosti. Usledio je tajmaut gostujućeg sastava nakon kojeg su uspeli da se donekle vrate u život i priđu Tofašu na samo sedam poena zaostatak. Za nešto više nisu imali snage, bar u prvom poluvremenu, pošto je turski sastav na odmor odneo veliku prednost - 42:33.

Nakon uvodnog naleta Tofaša u trećoj deonici, Limož je uspeo da se konsoliduje. Malo po malo, prednost turskog sastava se topila i na četiri minuta pred kraj kvartala svedena je na samo šest poena. Nisu nikako Francuzi uspevali da se do kraja približe rivalu, što je dosta podsećalo na ono što smo juče imali priliku da gledamo na meču između Venecije i Partizana.

Kad već nisu hteli, a ni mogli da preuzmu prednost Francuzi, Tofaš je krenuo u novi nalet kojim je i rešio utakmicu. Vrlo brzo su domaći ponovo poveli sa 16 poena razlike, ali ovaj put nisu dozvolili gostima da se pitaju o bilo čemu - 65:49.

Do kraja je to bilo samo klasično odrađivanje posla za domaćina. Uzbuđenja u poslednjoj četvrtini jednostavno nije bilo, a Ene Orhun mogao je da kombinuje i da zameni najbolje igrače - Meta Lodžeskog, Tarika Filipa, Muhajamina Mustafu i Devina Vilijamsa i pruži šansu igračima sa manjom minutažom. Krajni rezultat bio je 84:71 za domaći sastav.

Nešto ranije tokom večeri u Izraelu su se u okviru Grupe A sasatali Makabi Rišon i Promiteas. Domaćin je „popio“ jak šamar, pošto je grčki klub slavio sa vrtoglava 33 poena razlike - 88:55. Koliko je ovaj meč rezultatski bio nezanimljiv, govori i činjenica da je Promiteas već nakon prvih par minuta poveo sa 11:0, a do kraja četvrtine uspeo da poveća prednost i na 16 poena. Razlike u igri nije bilo ni u preostale tri deonice, pa sastav iz Patre zasluženo sedi na čelu svoje grupe nakon nepunog prvog kola.