OMLADINSKA LŠ: Istorijska pobeda Crvene zvezde, za prva tri boda u eliti (VIDEO)

Srbija Danas
Omladinci FK Crvena zvezda
Omladinci FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli savladali na stadionu Voždovca Olimpijakos.

Fudbaleri Crvene zvezde došlk isu do prva tri boda u Ligi šampiona pošto su na stadionu Voždovca savladali Olimpijakos 2:1 (0:1) i tako posle remija protiv Bajerna u prvom kolu dele drugu poziciju u grupi B. U korist crveno-belih je išao i rezultat iz Londona pošto je Bajern savladao Totenhem 4:1.

SKANDAL! Olimpijakos POKRADEN, nestale PARE! (FOTO)

POKAZAO KAKAV JE DELIJA: Ova poznata faca BODRI omladince Zvezde

KOSOVO JE SRBIJA! Delije i njena pravoslavna BRAĆA iz Pireja napravile ŽURKU u Beogradu! (VIDEO)

Gosti iz Pireja prvi su zapretili ''na krovu'' pošto je u 7. minutu odličnu šansu imao Neofitidis koji je šutirao glavom i pogodio stativu, da bi zatim izabranici Slavoljuba Đorđevića preuzeli incijativu. Burmaz je bio u dobroj situaciji u 15. minutu posle asistencije Pantovića, ali su defanzivc iPirejaca uspešno intervenisali. Dva minuta kasnije Babić je glavom šutirao, ali samo direktno u golmana gostiju. U 28. minutu Olimpijakos je stigao do vođstva posle udarca Liakosa koji je mrežu pogodio od stative. Zvezda se nije predavala i pet minuta kasnije Novaković je pronašao Blagojevića, ali je lopta otišla preko gola. Poslednju priliku u prvom poluvremenu imali su gosti pošto je Kacavakis dobro šutirao, ali je Katić uspešno intervenisao.

Samo što je počelo drugo poluvreme Crvena zvezda je uspela da stigne do izjednačenja. Igrao se 46. minut kada je Burmaz odlično proigrao Mitrovića kojem nije bilo teško da postigne pogodak i donese izjednačenje ''na krovu''.

Usledilo je 10 minuta bez uzbuđenja, a onda je u 56. minutu Novaković šutirao sa 18 metara, ali je Colakis uspešno odbranio. Tek u 68. minutu je Olimpijakos zapretio u drugom poluvremenu, ali hje Surulis slabo šutirao. Bolji rival je Zvezda bila u drugom poluvrmenu, stvarala je šanse, a jedna je bila i šut Babića u 77. minutu koji je pogodio spoljni deo mreže. Pet minuta kasnije usledilo je veliko slavlje na krovu.

Novaković je proigrao Pantovića koji je uspešno pretrčao odbranu Olimpijakosa i iz igre izbacio golmana gostiju, posle čega mu nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu. U preostalih desetak minuta meča nije bilo većih uzbuđenja, a Crven zvezda je došla do prva tri boda u Ligi šampiona.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 2:1 (0:1)

Stadion: FK Voždovac. Sudija: Ondrej Pehanec. Žuti kartoni: Matić, Lukić (Crvena zvezda), Surlis, Belić (Olimpijakos). Strelci: Mitrović u 46. i Pantović u 78. minutu za Crvenu zvezdu, Liacos u 28. minutu za Olimpijakos.

Crvena zvezda: Katić, Mitrović, Blagojević, Matić, Lukić, Milikić, Pantović, Novaković (od 90. Miletić), Burmaz (od 87. Ilić), Piplica (od 73. Dedijer), Babić.

Olimpijakos: Colakis, Entomanis (od 85. Sapuncis), Kocaminidis, Bulari, Martinis, Belić (od 66. Aslanidis), Neofitidis, Liacos (od 85. Sirmis), Kacavakis (od 66. Arsenidis), Nikolis, Surlis.