AZ nastavio sa dobrim rezultatima.

Epa/Olaf Kraak

Fudbaleri PSV Ajndhovena su u sedmom kolu Eredivizuje ugostili velikog rivala, ekipu Ajaksa.

Meč na "Filips stadionu" okončan je bez pobednika, rezultatom 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi u 63. minutu "Kopljanici" stigli do prednosti.

Minijatura Tadića i Promesa, potonji se dobro snašao i matirao Zuta za 1:0.

Talentovani Malen je uzvratio 15 minuta kasnije, sjajan pas Gakpoa, mladi Holanđanin beži odbrani Ajaksa i poravnava rezultat.

Do kraja nije bilo promene rezultata, podela bodova u derbiju, aktuelni šampion ostaje prvi sa 14 bodova, toliko ima i PSV, ali je drugi zbog gol razlike.

U istom terminu AZ Alkmar je gostovao ekipi Den Haga, gosti su slavili sa 0:1 (0:0).

Pobedu je gostima doneo Kopmajners golom sa kreča u 75. minutu.

AZ, koji je u toku nedelje remizirao sa Partizanom (2:2) u Ligi Evrope i to na stadionu u Humskoj, nalazi se u dobroj seriji rezultata, u poslednjih 10 mečeva doživeli su tek jedna poraz, na strani protiv Vitezea.

Četvrti su u Erediviziji sa samo bodom manje od Ajaksa, PSV i Vitezea.