Košarka

Sreda, 11.09.2019.

17:20

Gober: Ovo ništa ne znači ako ne osvojimo zlato

Francuski košarkaš Rudi Gober rekao je da je cilj ekipe da osvoji zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Kini.

Izvor: PT

Autor: PT

Francuska je u Donguanu pobedila aktuelnog šampiona selekciju SAD sa 89:79 i plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva.

"Došli smo da osvojimo zlato. Znali smo da neće biti lako. Mnogi su nas otpisali, ali pobedili smo", rekao je Gober.

On je dodao da nije bio cilj pobediti Amerikance, već osvojiti zlato.

"Ništa ovo ne znači, ako na kraju ne budemo pobednici", naveo je Gober.

Gober je bio najbolji u ekipi Francuske, postigao je 21 poen, uz 16 skokova, tri blokade, dve asistencije i jednom ukradenom loptom.

Francuska je prvi put u istoriji pobedila SAD na Svetskom prvenstvu.

Reprezentacija SAD je prekinula niz od 58 pobeda u FIBA i olimpijskim takmičenjima, koji je počela osvajanjem bronze na Svetskom prvenstvu 2006. godine.

Ekipa Grega Popoviča je pokušavala da postane prva koja je osvojila tri uzastopne titule na svetskim prvenstvima, nakon što je osvojila tri uzastopne zlatne olimpijske medalje.

Selekcija SAD izborila je plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine, a u četvrtak od 13 časova igraće protiv Srbije za plasman od petog do osmog mesta.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.