Španija jednom nogom na EP, Finska izgubila od Italije, ali je utešio težak kiks Grčke

Vreme čitanja: 3min | ned. 08.09.19. | 22:45

Lihtenštajn odneo bod iz Atine (1:1)

Jednom nogom je reprezentacija Španije već na Evropskom prvenstvu. Posle šestog odigranog kola u kvalifikacijama Crvena furija je upisala šestu pobedu, ovog puta protiv Farskih Ostrva (4:0) i već je dobrano odmakla rivalima. Međutim, dok teorija ne potvrdi...

Istina, nije težak posao imala Španija večeras u Hihonu. Farska Ostrva su se držala do 13. minuta, kada je Rodrigo pogodio za 1:0, a isti igrač je povisio na 2:0 u 50. minutu. Usledio je mirniji deo meča, u kojem je domaćin potpuno kontrolisao događaje na terenu, mada su i Farani imali šansu posle solo prodora Bjartalida, koji je odbranio De Hea. I na samom kraju, Pako Alkaser se dva puta upisao u strelce i pečatirao pobedu Španije.

Izabrane vesti

Sve je bliže i Finska istorijskom plasmanu na Evropsko prvenstvo! Nedodirljiva Italija gostovala je u Tampereu i upisala i šestu pobedu u šest mečeva kvalifikacija - 2:1. Azuri Roberta Manćinija su maltene već završili sav posao. Međutim, imaju razloga i Finci za zadovoljstvo, iako su izgubili i to golom iz  penala, jer ih je obradovao Lihtenštajn, koji je odneo bod iz Grčke (1:1).

Vodeći gol za Italiju u Tampereu postigao je Ćiro Imobile, a izjednačenje je doneo Temu Puki iz penala, koji je skrivio Stefano Sensi. I onda - hladan tuš. Lopta je pogodila u ruku Vaisanena, koji je uklizao da izblokira šut, a sudija Meden iz Škotske je pokazao na penal. Žoržinjo je bio precizan izvođač, za novi trijumf Azura.

Za Grčku su kvalifikacije praktično završene, jer je kiksom kod kuće protiv Lihtenštajna (1:1) na čak sedam bodova manje od drugoplasirane Finske, koja drži drugo mesto u grupi.

Veliki nordijski derbi igrali su Švedska i Norveška. Pratio se sa interesovanjem ovaj meč i u Srbiji, jer bi Norvežani trebalo da budu rival našim Orlovima u polufinalu završnog turnira Lige nacija. Osim ako se direktno ne plasiraju kroz grupu.

I malo je nedostajalo da se probiju na drugo mesto, jer su poveli u Stoholmu golom Johansena u 45. minutu, ali je Forsberg u 60. pogodio za 1:1 i sačuvao selekciju Tri krune na drugoj poziciji.